Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Dzięki tej banalnej metodzie będą też higienicznie czyste

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Odpowiedź na to pytanie nie jest tak skomplikowana jak mogłoby się wydawać. Warto wdrożyć w życie kilka prostych a wręcz banalnych zasad np. w jakiej temperaturze prać ręczniki. Dzięki nim będą też higienicznie czyste i puszyste.

Twoje ręczniki pomimo wielu starań wciąż są twarde i sztywne? Wiele osób podczas ich prania popełnia wiele błędów, a ty możesz być jedną z nich. Dziś wytłumaczymy jak robić to w prawidłowy sposób. Dzięki tym metodom będą miękkie, puszyste i higienicznie czyste.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Wprowadź w życie te zasady

Przed przystąpieniem do prania pamiętaj, że ręczniki zawsze pierzemy osobno. Nie umieszczamy ich w bębnie razem z pościelą czy odzieżą. Dodatkowo pamiętaj, aby nie wkładać ich za dużo na jeden cykl. Zadbaj, aby urządzenie nie było przepełnione, a wewnątrz pozostawała przestrzeń dająca szanse na lepsze wypłukanie się brudu, detergentów i miał miejsce swobodny przepływ wody.

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Pamiętaj te o odpowiednim detergencie

Kolejnym błędem jest pranie ręczników w nieodpowiedniej temperaturze i w złych detergentach. W pierwszej kolejności warto zaznajomić się z metką naszego nowego zakupu. Tam znajdziemy wszelkie instrukcje prawidłowego prania. Jeśli nie podano tam informacji o temperaturze, to pamiętaj, aby unikać tych bardzo wysokich, bo mogą zniszczyć strukturę włókien. Trzymaj się 40 lub 60°C, a materiał wciąż będzie puszysty. Możesz też użyć programu do delikatnych tkanin lub bawełny.

Najlepszym detergentem w tym przypadku będzie żel do prania. Niestety proszek często osadza się przy włóknach, a niedokładnie wypłukany powoduje, że ręcznik staje się szorstki w dotyku. Pamiętaj też, aby nie dodawać płynu do płukania! Ma on bowiem za zadanie zatrzymać wchłanianie wilgoci. Sprawia to zatem, że włókna ręczników staną się twarde, ale nie będą też absorbować wody.

Jak prać ręczniki z dodatkiem octu? Będą miękkie i puszyste

Zamiast płynu do płukania podczas prania ręczników użyj octu. Już jedna szklanka tego płynu usunie osad z materiału, dodając ręcznikom miękkości, a przy tym także je odkazi. Nie należy obawiać się nieprzyjemnego zapachu, gdyż ocet szybko wietrzeje. Można ewentualnie dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Ocet dodaj do pojemnika na płyn do płukania dopiero podczas trwania ostatniego cyklu programu, wtedy efekt będzie najlepszy.

Więcej o: