Dlaczego gwiazdy często noszą za duże buty? Nie są to modowe wpadki

Niektóre gwiazdy często pojawiają się na uroczystościach w nieco za dużych butach. Co ciekawe, nie są to modowe wpadki. Okazuje się, że za takim wyborem stoi zazwyczaj pewien ważny powód.
Zobacz wideo Jak wyczyścić zamszowe buty?

W za dużych butach fotografowane były m.in. Meghan Markle, Emma Stone, Jennifer Lopez, Kristen Stewart. Wybierając takie stylizacje gwiazdy mają zazwyczaj ważny powód. Okazuje się, że właśnie w ten oto sposób udaje im się uniknąć nieprzyjemnych pęcherzy i otarć. 

Sprytny sposób na uniknięcie wpadki

Mogłoby się wydawać, że decydując się na za duże obuwie łatwo o wpadkę. Jednak gwiazdom zazwyczaj udaje się tego uniknąć. Takie buty nie spadają z nogi dzięki prostej sztuczce. Ich czubki wypycha się chusteczkami lub wacikami. Natomiast gdy noga puchnie, wyściółkę można wyjąć z pantofla.

Za duże obcasy Meghan Markle

Jakiś czas temu zjawisko to zostało omówione w brytyjskich mediach na przykładzie Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego na zawodach jeździeckich Royal Ascot pojawiła się w białej sukience oraz tradycyjnym dla tej imprezy eleganckim kapeluszu. Stylizację dopełniały wyraźnie za duże obcasy.

Brytyjskie tabloidy tłumaczyły wówczas, że prawdopodobnie Meghan robi, gdyż chce uniknąć bolesnych konsekwencji. Zazwyczaj w czasie długiego przebywania w pozycji stojącej stopy puchną. Poza tym żona księcia Harry'ego rzadko kiedy ma na sobie dwa razy te same buty. A takie nowe i nierozchodzone obuwie może prowadzić do bolesnych otarć skóry. 

W rozmowie z brytyjskimi dziennikami stylistka Lauren Goodwin-Grafton zaproponowała także inne wytłumaczenie. Jej zdaniem, możliwe jest także, że Meghan ma niewymiarowe stopy, które są pomiędzy dwoma rozmiarami butów. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: