Jak prać białe trampki? Te sposoby są niezawodne! Błyskawicznie przywrócą im jasny kolor

Klasyczne obuwie, dobre na niemal każdą okazję. Jak prać białe trampki, żeby lśniły i nie miały przebarwień, oraz plam? Wydawałoby się to proste, jednak trzeba zastosować kilka trików, aby ich czyszczenie przyniosło zadowalający efekt. Oto proste, domowe sposoby.

Białe trampki pasują niemal do wszystkiego. Założysz je do jeansów, ale i do spódnicy zarówno mini, jak i długiej. Są idealnym przełamaniem eleganckiego stylu, kiedy chcesz założyć garnitur, ale pasują też do zwiewnej, letniej stylizacji. Pod jednym warunkiem! Tylko, jeśli będą idealnie czyste.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak prać białe trampki? Ten sposób jest banalny!

Trampki zachowają swój charakter, tylko gdy będą nieskazitelnie czyste. Nieodpowiednio konserwowane stracą kolor, będą mieć zacieki i wygląd "niedopranych". Będzie to, tym bardziej irytujące, im bardziej będziesz się starać, a wystarczy wiedzieć, że nic tak dobrze nie zrobi twoim białym butom jak pranie ręczne. Na nic pralka, wirowanie i cudowne preparaty. Takie pranie w maszynie, może bardziej zaszkodzić i zniszczyć buty. Warto zaopatrzyć się w szczoteczkę i w połączeniu z mydłem wyszorować swoje trampki. Jeśli posiadasz wariant białych butów z zamszu lub nubuku, trzeba je potraktować tylko na sucho, szczoteczką lub specjalną gumką do tego celu. Można też użyć pianki lub sprayu dostępnych w sklepach obuwniczych.

Jak prać białe trampki i jak je wysuszyć. Ten proces również jest bardzo ważny

Po praniu ręcznym wodą z mydłem lub wilgotną szmatką w przypadku butów ze skóry, czy dermy, trzeba je odstawić w zacienione miejsce, takie gdzie jest dobry przewiew, żeby obuwie mogło naturalnie wyschnąć. Wystawione na słońce może dostać przebarwień, szczególnie kiedy nie będzie równomiernie suszone. Jeśli buty "złapią" jednak plamy bądź są miejscami pożółkłe, warto spróbować, zrobić papkę z płynu do naczyń lub wody utlenionej i sody oczyszczonej. Szczoteczką należy czyścić przybrudzone miejsca. Następnie ręcznikami papierowymi pozbywać się brudnych mydlin i zostawić do osuszenia. Podobny efekt da mieszanka octu i sody, którą można po nałożeniu i nacieraniu plam, delikatnie spłukać wodą, a buty odstawić w przewiewne miejsce. Pozostaje sprawa podeszwy, ta dobrze jeśli też jest biała. Tu sprawdzi się doskonale pasta do zębów. Szczoteczką szorujemy ją, aż do uzyskania bieli.

Więcej o: