Pamiętacie Weronikę ze "Złotopolskich"? Agnieszka Sitek od lat stroni od show-biznesu. Co u niej słychać?

Agnieszka Sitek przez cztery lata wcielała się w rolę Weroniki, czyli żony Waldka ze "Złotopolskich". Zrezygnowała jednak z dalszego udziału w produkcji. Była wówczas świeżo upieczoną absolwentką warszawskiej szkoły teatralnej. Jak potoczyły się jej losy?

Agnieszka Sitek urodziła się w Łodzi w 1973 roku. W 1996 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie i to właśnie wtedy otworzyły się dla niej drzwi do kariery. Niestety, rosnąca popularność okazała się dla niej niewygodna. Postanowiła usunąć się w cień. Czym się zajmuje dzisiaj?

Zobacz wideo "Andor" - nowy serial ze świata "Gwiezdnych wojen" to powrót znanej postaci. ZWIASTUN

Agnieszka Sitek zyskała popularność w latach 90. Kogo zagrała?

Agnieszka Sitek pierwszą dużą rolę odegrała na planie filmu "Zabić Sekala", za którą w 1999 roku odebrała nagrodę Czeskiego Lwa – Nagrodę Czeskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej. Zanim to się jednak stało, wystąpiła w nieco mniejszej roli, w serialu Złotopolscy. Zagrała Weronikę, żonę Waldka, w którego rolę wcielił się Andrzej Nejman. Jej bohaterka związana była początkowo z Mirkiem Gabrielem, stryjecznym bratem Waldka i Kacpra. Para doczekała się bliźniąt, ale małżeństwo się rozpadło. Weronika ponownie wyszła za mąż, tym razem właśnie za Waldka Złotopolskiego.

Z serialu odeszła w 2001 roku. Krążyły pogłoski, że rozstała się z ekipą w dużym konflikcie, jednak nigdy tego nie potwierdzono. Ona sama wypowiadała się, że wielka popularność nie jest dla niej. Unikała wywiadów i ścianek.

Dorota GardiasDorota Gardias w nowym bikini wygląda "hot". Podkreśla jej figurę

Dalsze losy Agnieszki Sitek. Gdzie mogliśmy ją później oglądać?

Pomimo tego, że aktorka uparcie stroniła od statusu gwiazdy, zdarzało jej się pojawiać w licznych produkcjach. W 2002 roku zagrała w "Wiedźminie", a także w filmie pt. "Chopin. Pragnienie miłości". W 2013 roku pojawiła się na planie "Prawa Agaty" a w 2015 roku miała miejsce jej ostatnia rola serialowa, epizodycznie zagrała w "Na dobre i na złe". Warto zaznaczyć, że o wiele aktywniej udzielała się w teatrze. Można było zobaczyć ją zarówno w Teatrze Telewizji, jak i np. Teatrze Ochoty w Warszawie, czy Teatrze tm. Ma też na koncie rolę w Teatrze Komedia i Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Sylwia BombaBomba pokazała się bez make-upu! Fani "bez makijażu jak nastolatka"

Agnieszka Sitek w 2022 roku. Co u niej słychać? 

Najnowsze informacje o aktorce pochodzą z 2019 r., kiedy Agnieszka Sitek pojawiła się w studiu TVP podczas "Wielkiego Testu. Ekranizacje Polskiej Literatury". Rok później w styczniu wzięła udział w "Wielkim Teście o Karnawale", ale na próżno wypatrywać jej w rolach filmowych. Aktorka nie udziela się w mediach społecznościowych, nie udziela również obecnie żadnych wywiadów.

Więcej o: