Genialny sposób na cienie pod oczami. Wystarczy jeden domowy produkt

Cienie pod oczami bywają utrapieniem niejednej kobiety. Przyczyną tego problemu może być zarwana noc lub długa, intensywna praca. Mało kto wie, że jeden z domowych produktów pomoże w walce z sińcami.

W wielu przypadkach cienie pod oczami wynikają z nagromadzenia naczyń krwionośnych tuż pod powierzchnią skóry. Naczynka mogą prześwitywać, ponieważ pod oczami nasza skóra jest bardzo cienka. Oczywiście jednymi z najczęstszych przyczyn tego problemu jest brak snu, zarywanie nocy lub mocno zakrapiane imprezy. Pojawienie się sińców może mieć również poważniejsze podłoże zdrowotne, takie jak odwodnienie czy niedobór żelaza, dlatego jeśli problem jest długotrwały i nasilony, najlepiej udać się do lekarza. 

Ogórek świetnie sprawdzi się w walce z sińcami. Banalna metoda 

Ogórki posiadają wiele właściwości zdrowotnych i leczniczych. Zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, regulują ciśnienie krwi, a także pomogą w walce z uporczywymi cieniami pod oczami. W tym celu wystarczy dokładnie umyć i pokroić warzywo na plasterki, a następnie umieścić w lodówce na kilkadziesiąt minut. Teraz należy jedynie nałożyć kawałki ogórka pod oczy, a ich zimny miąższ skutecznie rozjaśni granatowe cienie. 

Anita Sokołowska Anita Sokołowska zachwyca w stroju kąpielowym. "Oj petarda"

Torebki z herbatą zwalczą cienie pod oczami. Skuteczny sposób 

Zapewne większość z nas od razu wyrzuca zużyte torebki z herbatą tuż po zaparzeniu napoju. Tymczasem okazuje się, że można wykorzystać je do walki z sińcami. Schłodzone torebki z herbatą przykładamy do oczu na kilka minut, a kofeina i garbniki obkurczą naczynia krwionośne.

Zimne łyżeczki pod oczy. Brzmi śmiesznie, a działa 

Ostatnim sposobem na zwalczenie cieni pod oczami jest metoda ze schłodzonymi łyżeczkami. Wystarczy, że dwie, czyste łyżeczki włożymy na noc do lodówki, a rano przyłożymy je pod oczy. Regularne stosowanie tej metody sprawi, że cienie i opuchlizna znikną. 

Więcej o: