Ten zapach jest śmiertelny dla kleszczy! Wykorzystaj go jako naturalny i domowy odstraszacz

Kleszcze to bardzo niebezpieczne małe pajęczaki. Kontakt z nimi może skutkować zarażeniem się wieloma chorobami takimi jak np. borelioza. Aby skutecznie się przed nimi chronić, od dziś podczas wędrówki do lasu czy na spacerze po parku miej przy sobie ten płyn. Jego zapach jest dla nich śmiertelny.

Nie tylko w lasach czy na łąkach, ale także w przydomowych ogródkach latem o kleszcza nietrudno. Te sprytne insekty potrafią niepostrzeżenie wbić się w skórę podczas odpoczynku. Istnieje jeden sposób, dzięki któremu możemy się przed nimi ochronić.

Zobacz wideo Płyn odstraszający kleszcze, który zrobisz w domu. Dwa proste przepisy

Sanah wzięła ślubSanah w "cudownej sukience" oczarowała wszystkich! Podobna w CA i Mohito

Skuteczny oprysk na kleszcze: wykorzystaj kwas mrówkowy

Przed wybraniem się na spacer do lasu czy parku należy zaopatrzyć się w preparaty, które odstraszają te niebezpieczne pajęczaki. Jednym z nich jest kwas mrówkowy. Dlaczego on pomaga? Mrówki są naturalnymi wrogami kleszczy i je zjadają, dlatego ich kwas jest dla nich wręcz zabójczy. Mając taką wiedzę, możemy z tego skorzystać i obronić siebie samych. Wystarczy spryskać się miksturą powstałą z kwasu mrówkowego.

Jak przygotować miksturę z kwasu mrówkowego przeciwko kleszczom?

Spirytus mrówczany jest dostępny praktycznie w każdej aptece, a także w stacjonarnych lub internetowych sklepach ekologicznych. Z jego pomocą przygotujesz bardzo skuteczny oprysk przeciwko tym małym pajęczakom. Wystarczy jedynie taka samą ilość tego preparatu zmieszać z wodą i przelać do atomizera. Takim płynem spryskujemy swoje ubrania, a nie skórę. Wszystko dlatego, że płyn ten przy kontakcie ze skórą może wywoływać reakcje alergiczne.

storczyki/kwiatyJak dbać o storczyki, aby nie chorowały? Wykorzystaj czosnek

Jak pozbyć się kleszczy? Wykorzystaj naturalnych wrogów

Jeżeli chcemy czuć się bezpieczniej w naszym ogrodzie warto, aby przebywali w nim naturalni wrogowie kleszczy. Są to właśnie m.in. wspomniane mrówki. Gdy gniazdo tych owadów nie jest uciążliwe, warto pozostawić je w spokoju i pozwolić działać. Jedno mrowisko jest w stanie, usunąć siedlisko kleszczy, znajdujące się w okolicy dwudziestu metrów.

Więcej o: