Jak pozbyć się kreta domowymi sposobami? Wystarczy szklany słoik! Ssak szybko zniknie z ogrodu

Wiemy, jak pozbyć się kreta domowymi sposobami. Dzięki tym ekologicznym i tanim metodom pozbędziesz się tych małych ssaków z ogrodu warzywnego, ozdobnego czy trawnika. Wszystko, czego potrzebujesz, masz już zapewne w swoim domu.

Jeżeli w naszym ogrodzie zaczęły pojawiać się charakterystyczne kopce ziemi, warto zacząć działa od razu. Ten charakterystyczny znak pokazuje nam, że mamy tam niechcianego gościa, czyli kreta. Ten mały ssak potrafi uszkadzać korzenie roślin, kopiąc długie podziemne korytarze. Jeżeli nasze działania będą szybkie, ssak ten nie rozgości się na długo.

Zobacz wideo Słoiki nie tylko na przetwory! Wykorzystaj je w dwóch nietypowych rolach

Jak pozbyć się kreta domowymi sposobami? Odstrasz go za pomocą naturalnych wrogów

Najbardziej naturalnym sposobem na pozbycie się kreta jest wykorzystanie przeciwko niemu naturalnego wroga. Warto, aby w miejscach, w których zauważyliśmy jego obecność, pojawił się kot. Wystarczy jedynie kilka dni, aby ssak zrozumiał, że ogród, w którym jest to zwierze, nie jest odpowiednim miejscem do żerowania. Dla wzmocnienia efektu warto w krecich norach umieścić trochę kociego futra.

Odstraszacz na krety: wykorzystaj ocet

Dobrym sposobem na pozbycie się tego ssaka jest także stworzenie zapachowego odstraszacza. Idealny w tym zadaniu okazuje się ocet. Należy rozcieńczyć go w dużym pojemniku w proporcjach 1:10 i wlać do otworu kretowiska, następnie kopiec zasypać. Przez następne dni powtarzać wlewając w kolejne kopce kretowiska. Pamiętajmy, aby nie zalewać i zakopywać wszystkich jego kopców na raz. Dajmy kretowi szanse na ucieczkę.

Skuteczna pułapka na kreta, która nic nie kosztuje. Potrzebujesz jedynie słoika

Pułapkę domowej roboty może pomóc nam w szybkim czasie pozbyć się kreta z ogrodu czy trawnika. Do tego przydatny będzie szklany słoik o pojemności 1,5 - 2 litrów. Wkopuje się go pod korytarzem kreta, w pobliżu kopca, tak aby otwór znajdował się na poziomie korytarza. Nasz wykop przykrywamy od góry tekturą, aby nie był widoczny dla ssaka. Naszą pułapkę sprawdzamy dość często, ponieważ kret pozbawiony pokarmu po 10 godzinach zginie. Po jego schwytaniu wynosimy go z dala od naszego ogrodu, ale nie robimy mu krzywy.

Więcej o: