Jak usunąć tłuszcz z mebli kuchennych? Ten produkt za 4 zł szybko rozprawi się z brudem

Tłuszcz podczas smażenia osadza się nie tylko na kuchence i okapie, lecz także na kuchennych szafkach. W połączeniu z kurzem i brudem staje się prawdziwą zmorą każdej gospodyni. Jak usunąć tłuszcz z mebli kuchennych? Pomogą produkty, które już masz w swoim domu.

Osady i plamy z tłuszczu to najczęstszy problem w kuchni. Dotyczy nie tylko naczyń, kuchenki, piekarnika czy okapu. W trakcie przygotowywania potraw jego opary osadzają się również na kuchennych szafkach, a nawet blatach. A jeśli nie sprzątamy zakamarków regularnie, po pewnym czasie możemy stanąć przed pokaźną warstwą oblepionych tłuszczem kurzu i resztek. Na szczęście do pozbycia się tłustego brudu możemy wykorzystać sprawdzone domowe sposoby.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak pozbyć się tłuszczu z mebli kuchennych? Wypróbuj ten produkt

Największym pogromcą tłustych osadów jest ocet. Doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia łazienki czy kuchni. By pozbyć się trudnych plam, możesz je opryskać nierozcieńczonym octem i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie zetrzyj zabrudzenie czystą ściereczką lub gąbką.

Do czyszczenia mebli drewnianych, lakierowanych lub mniejszych zabrudzeń użyj octu rozcieńczonego z wodą.

  • Ocet wymieszaj z wodą w proporcji 1:2.
  • Dodaj kilka kropli olejku eterycznego i płynu do mycia naczyń.
  • Przelej do spryskiwacza.

Taki domowej roboty płyn doskonale poradzi sobie z brudem i tłustymi osadami. Możesz go wykorzystać do mycia mebli, płytek czy urządzeń kuchennych.

Klaudia El Dursi Klaudia El Dursi jako "uosobienie piękna" w obłędnym stroju kąpielowym

Inne sposoby na usunięcie tłustych zabrudzeń i plam z mebli kuchennych

Do pozbycia się tłustych plam z mebli możesz wykorzystać też sodę oczyszczoną. 4 łyżki sody rozpuść w litrze wody. Wymieszaj, a następnie zanurz w tak przygotowanym roztworze ściereczkę. Meble czy płytki czyść delikatnie, soda ma bowiem właściwości ścierne. Wyjątkowo trudne zabrudzenia, np. na górnej części mebli, możesz posypać sodą, a następnie wilgotną ściereczką dokładnie wyszorować plamy.

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu mebli. W tym celu sięgnij po zwykły płyn do mycia naczyń. Rozpuść porcję detergentu w wodzie, a następnie zanurz w nim gąbkę lub ściereczkę i dokładnie wytrzyj szafki, nie zapominając o wnętrzu i frontach. Ze smugami na błyszczących szafkach doskonale poradzi sobie woda z octem lub płyn do mycia szyb. Wystarczy, że spryskasz je, a następnie wytrzesz do sucha czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Spuszczanie wody w toalecie Wlej ocet do spłuczki, a nie pożałujesz. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz

Więcej o: