Modne, krótkie fryzury damskie 2022. Kobiece cięcia idealne nie tylko na lato. Są piękne i stylowe

W tym sezonie królują z pozoru niesforne, nonszalanckie fryzury, które tworzą przemyślaną całość. Propozycje na krótkie fryzury damskie 2022 są kobiece i zmysłowe. Na salonach brylują cięcia w stylu mullet hair oraz pixie cut, nie słabnie również popularność boba, choć w nieco odświeżonej wersji.

Propozycje na modne, krótkie fryzury damskie 2022 są zachwycające. Piękne, ultra kobiece a momentami nawet nostalgiczne. Wracają cięcia, które lata temu nosiły nasze mamy lub my same. 

Krótkie fryzury damskie 2022 - mullet hair powraca na salony

Na salonach wciąż króluje mullet hair – najmodniejsza fryzura z lat 80., która przechodzi swój renesans. Idealne cięcie na lato, dzięki któremu będziesz się wyróżniać, o ile nie straszna ci jest codzienna stylizacja. Niesforna, krótka grzywka z przodu, dłuższe boki oraz mocno wycieniowany tył — mullet hair to fryzura z rockowym pazurem dla kobiet, które lubią zadziorne cięcia. Pokochały ją Rihanna, Zendaya i Natasza Urbańska.

 

Pixie cut, czyli cięcie na chłopczycę

Pixie cut jest bardzo popularne i lubiane przez kobiety ze względu na wygodę i łatwość w ułożeniu. W przeciwieństwie do mullet hair nie wymaga stylizacji. Mimo że nazywane jest "cięciem na chłopczyce", wykonane prawidłowo jest niesamowicie kobiece oraz zmysłowe. Włosy z przodu i na środku głowy są dłuższe, a po bokach i z tyłu krótsze. Możemy również zdecydować się na postrzępiony przód, aby nadać fryzurze efektu "messy hair", lub zaczesać włosy do tyłu. Takie cięcie upodobały sobie m.in. Scarlett Johansson oraz Jennifer Lawrence.

 

Odświeżona wersja kultowego boba

Cięcia typu bob modne są przez cały czas, choć w zależności od okresu delikatnie się zmieniają. W tym sezonie najgorętszym trendem jest bob w stylu francuskim — bardzo krótka fryzura z grzywką. Stylowa, dziewczęca, urocza i przepięknie wygląda w połączeniu z opaską do włosów.

Inną propozycją jest blunt bob — dłuższa wersja boba, bez cieniowania, z prostą grzywką. Z pozoru obcięty niedbale i prosto, niezbyt ostrym narzędziem, co oczywiście jest efektem zamierzonym. Pokochają go w szczególności posiadaczki cienkim i lekkich włosów. Nada fryzurze lekkości i objętości.

 
Więcej o: