Lśniące panele bez smug? "Dolewam do wody trochę octu i ludwika", "ja dolewam nabłyszczacz"

Czym myć panele, żeby nie było smug? Mimo włożonego wysiłku, długiego i starannego czyszczenia podłogi nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć pożądany efekt. Rozwiązaniem są produkty, które każdy z nas ma w domu. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele nerwów, czas, oraz pieniądze.

Chcąc utrzymać nienaganną czystość w domu, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i myciu paneli. Ponadto zachowamy w ten sposób ich estetyczny wygląd oraz dobry stan. Oto wskazówki, które ułatwią ci tę czynność.

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Jak myć panele podłogowe domowymi sposobami? Poznaj cenne wskazówki

Cały proces czyszczenia posadzki zacznij od usunięcia drobnych zabrudzeń oraz kurzu. Najlepiej i najdokładniej zrobisz to przy użyciu odkurzacza. To ważny krok, który uchroni podłogę przed postaniem zarysowań oraz innych uszkodzeń na jej powierzchni. Następnie można przejść do mycia podłogi, lecz należy pamiętać o nieużywaniu zbyt dużej ilości detergentów oraz mopa z nadmiarem wody. Ciecz, która przedostanie się między panele, może spowodować ich puchnięcie.

Domowe sposoby na mycie paneli podłogowych. Ułatw sobie tę czynność i zastosuj ten trik

Chcąc ułatwić sobie mycie podłogi, skrócić czas czyszczenia oraz uzyskać olśniewające efekty wcale nie musisz sięgać po specjalne preparaty. Podobne rezultaty uzyskasz, stosując domowe sposoby opierające się na łatwo dostępnych produktach, które wiele osób ma w domu. Jednym z nich jest metoda z użyciem octu. Wystarczy 1 szklanka na 5l wody. Produkt ten dodatkowo nabłyszczy powierzchnię. Minusem może być przykry zapach, lecz zneutralizujesz go z łatwością przy pomocy np. olejku eterycznego. Czytelnicy Gazeta.pl potwierdzają skuteczność tej metody w komentarzach pod jednym z postów na Facebooku: 

zgadzam się, stosuję go od dawna

Czym myć panele podłogowe? Najpopularniejszy sposób mycia podłogi

Do najczęściej stosowanych domowych metod mycia podłogi zalicza się czyszczenie jej z użyciem popularnego płynu do naczyń. Wystarczy ciepła woda oraz kilka kropel produktu. To niezawodny sposób na uzyskanie powierzchni pozbawionej nieestetycznych smug. Pamiętaj, żeby podczas mycia paneli podłogowych robić to zgodnie z kierunkiem ich ułożenia, czyli wzdłuż, a nie w poprzek łączeń.

Sposoby na mycie podłogi od czytelników Gazeta.pl. Sprawdzone metody

Nasi czytelnicy również podzielili się swoimi sposobami na umycie podłogi bez smug. Pod jednym z postów na Facebooku można przeczytać, że u nich sprawdziły się takie metody:

Do mycia paneli dolewam do wody trochę octu i ludwika. Ocet dezynfekuje, daje połysk i nie ma smug, a Ludwik domywa zabrudzenia. Panele są piękne i lśniące.
Ja do mycia podłóg do wody dolewam płyn do płukania tkanin.
Ja dolewam nabłyszczacz.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: