Jak pozbyć się pająków z domu? Wydaj 4 zł i skutecznie uwolnij się od problemu

Jak mówi stare polskie przysłowie "szczęśliwy dom, gdzie pająki są". Nie dla każdego obecność tych zwierząt jest jednak powodem do radości. Strach, obrzydzenie czy po prostu zwyczajna niechęć sprawiają, że szukamy sposobów na to, jak pozbyć się pająków z domu.

Nie da się ukryć, że pająki są pożyteczne. Żywią się wieloma szkodnikami, w tym komarami, muchami czy pchłami. Pojawiają się wszędzie, w mieszkaniach, domach, piwnicach, niezależnie od tego, czy mieszkamy w centrum miasta, czy na wsi. Dla wielu osób widok pająka nie jest jednak czymś przyjemnym. Z tego powodu warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby na pozbycie się ich i uniknięcie spotkania z nimi.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się pająków z domu? Zadbaj o podstawy, by uniknąć niechcianej wizyty

Przede wszystkim pamiętaj o utrzymywaniu odpowiedniej czystości w domu. Resztki jedzenia, okruchy, kurz czy brud sprawiają, że mogą pojawić się nie tylko pająki, lecz także różne insekty i szkodniki, którymi się żywią. Z tego powodu pamiętaj o odkurzaniu i regularnym sprzątaniu nie tylko w kuchni. Uważaj też na idealne dla pająków kryjówki, jak wypełnione drobiazgami kartony czy stare pudła. W oknach możesz zamontować moskitiery. Zabezpieczą dom przed pająkami, komarami czy muchami.

Klaudia El DursiKlaudia El Dursi jako "uosobienie piękna" w obłędnym stroju kąpielowym

Sposoby na pająki w domu? Odstraszające zapachy

Najlepszym sposobem na pozbycie się pająków jest zastosowanie zniechęcających zapachów. Skutecznie zadziała domowej roboty odstraszający spray. Do jego wykonania potrzebujesz kwasu cytrynowego lub olejku eterycznego o zapachu cytrynowym. Środek ten kosztuje grosze, ale doskonale sprawdzi się w walce z pająkami.

  • W litrze wody rozpuść 5 łyżek kwasku cytrynowego lub łyżkę olejku.
  • Przelej do spryskiwacza i dobrze wstrząśnij.

'Dziwne osy' pojawiły się w twoim domu lub ogrodzie? Nie panikuj! Wiemy, czym ona są i jak się ich pozbyć"Dziwne osy" pojawiły się w twoim domu lub ogrodzie? Nie panikuj!

Takim środkiem spryskaj miejsca, w których najczęściej pojawiają się pająki. Mowa o kątach, kratkach wentylacyjnych, parapetach, przestrzeni pod sufitem czy wokół progów. Przykry zapach sprawi, że pająki będą się trzymać z daleka.

Odstraszająco zadziała również mięta. Możesz ją zasadzić w doniczkach i postawić na parapecie, dzięki czemu pająki nie wejdą przez okno. Najczęściej odwiedzane przez nie miejsca możesz spryskać mieszanką wody i miętowego olejku eterycznego. W podobny sposób możesz wykorzystać lawendę. Okna i ramy możesz myć wodą z octem, który również działa drażniąco na pająki.

Więcej o: