Jak pozbyć się rozstępów? Ten rewelacyjny peeling wykonasz sama w domu

Rozstępy ze względu na swój nieestetyczny wygląd są kompleksami wielu kobiet. Problem nasila się szczególnie w okresie letnim, kiedy zakładamy lżejsze ubrania. Poznaj dwa domowe przepisy na to, jak pozbyć się rozstępów.

Swoim wyglądem przypominają przestarzałe blizny. Pojawiają się najczęściej na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach. Według badań dotyczą aż 80% kobiet w dorosłym wieku. Walka z nimi jest nierówna i wymaga od nas konsekwencji oraz czasu. Jak wspomóc walkę z rozstępami w domowym zaciszu?

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Od czego ma się rozstępy?

Rozstępy pojawiają się najczęściej wskutek gwałtownego przybrania na wadze, na przykład w trakcie ciąży. Mocno naciągnięta skóra nie nadąża z produkcją odpowiedniej ilość włókien kolagenowych i ulega osłabieniu, w wyniku czego pojawiają się widoczne zmiany. Duże znaczenie w ich powstawaniu, ma także genetyka i gospodarka hormonalna oraz otyłość, brak ruchu, uboga w składniki odżywcze dieta, nadmierny stres oraz niewystarczające nawodnienie.

Domowe sposoby na to, jak pozbyć się rozstępów

Najłatwiej zwalcza się świeże rozstępy, do 12 miesięcy od ich powstania. W późniejszym czasie nasze zadanie staje się znacznie bardziej utrudnione i polega głównie na zmniejszeniu ich widoczności. Od samego początku powinniśmy skupić się na dopasowanej do naszych potrzeb, codziennej pielęgnacji — nawilżeniu, ujędrnianiu oraz regularnemu złuszczaniu naskórka. 

Peeling z kawy idealny na rozstępy. Potrzebujesz tylko dwóch składników

Peeling o działaniu ujędrniającym możesz wykonać w domu. Wystarczy, że wymieszasz fusy po kawie z miodem lub ulubionym olejkiem i taką mieszanką wykonasz regularny masaż. Kofeina zadziała na skórę pobudzająco, miód lub olejek odpowiednio ją natłuści oraz odżywi.

Zabieg ujędrniający, który wykonasz w domu

Fantastycznym, domowym sposobem jest również szczotkowanie ciała na sucho, które nie tylko wspomoże walkę z rozstępami, ale też doskonale przygotowuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji — oczyszczona i rozgrzana znacznie chętniej wchłonie kosmetyki. Pamiętaj, by szczotkować suchą i czystą skórę, w kierunku od dołu ku górze, w stronę serca.

Ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry odgrywają także bogata w składniki odżywcze dieta, odpowiednia ilość wody oraz ruchu.

Więcej o: