Sprytny trik z ręcznikiem kuchennym. Prawie nikt go nie zna! Ten uniwersalny produkt ułatwia życie

Używamy ich do niemal wszystkiego: do sprzątania, wycierania rąk czy ścierania brudu i tłuszczu. Świetnie wchłaniają wodę oraz wilgoć. Są bardzo wygodne i łatwo dostępne. Dzięki temu trikowi z ręcznikiem kuchennym już zawsze będziesz brała tyle papieru, ile potrzebujesz

Ręczniki papierowe to często obowiązkowe wyposażenie naszej kuchni oraz łazienki. Zapewne każdy z nas wie, jak z nich korzystać i do czego służą. Czasami jednak napotykamy problem, jakim jest odpowiednie rwanie kawałków. Pojawia się najczęściej, gdy mamy brudne ręce, a potrzebujemy tylko jednego listka. Okazuje się, że w prosty sposób możemy ułatwić sobie życie. Podzieliła się nim twórczyni prowadząca na TikToku kanał o nazwie "Pure wow".

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Trik z ręcznikiem kuchennym – wystarczy odpowiedni stojak

Dzięki zwykłemu, niedrogiemu stojakowi na ręcznik z charakterystycznym, wystającym fragmentem, możemy zażegnać problem z szybkim odrywaniem potrzebnej ilości papieru. Wystarczy, że przy nakładaniu rolki odpowiednio przeciągniemy przez niego skrajny listek, tak by trochę wystawał. Owa część jest niczym innym, jak podajnikiem. Dzięki temu będziemy mogli wyciągnąć tyle papieru, ile w danej chwili będziemy potrzebowali, nawet za pomocą jednej ręki. W przypadku brudnych dłoni nie będziemy musieli martwić się poplamieniem całej rolki.

Ręczniki papierowe, a ekologia

Co prawda, sposób TikTokerki pozwoli nam zminimalizować zużycie ręczników papierowych, jednak to rozwiązanie wciąż będzie miało niewiele wspólnego z dbaniem o naszą planetę. Gdy ścieramy nimi brud oraz tłuszcz sprawiamy, że przestają być zdatne do utylizacji. Często też wykorzystujemy ich po prostu za dużo, a warto wiedzieć, że w produkcji zużywają ogromne pokłady energii i wody oraz pozostawiają po sobie spory ślad węgłowy. Zamiast papierowych ręczników lepiej przerzucić się na wielorazowe ściereczki. Będzie to rozwiązanie lepsze zarówno dla planety jak i naszego portfela.

Więcej o: