Jak rozciągnąć buty? Sprawdzone triki, dzięki którym obuwie będzie pasowało idealnie

Kupiłaś nowe buty, które w sklepie wydawały się idealne, ale po przyjściu do domu okazały się za małe? Wbrew pozorom, to zdarza się dość często. Niedopasowane obuwie jest niewygodne i powoduje obtarcia i odciski. Jak rozciągnąć buty? Pomogą te sprawdzone triki.

Niedopasowane buty są niewygodne. Są też przyczyną odcisków i obtarć na stopach. Zdarza się, że pozornie idealnie dobrane obuwie po czasie zaczyna być niewygodne. Zamiast wrzucać je do szafki, lepiej sięgnąć po sprawdzone sposoby na rozciągnięcie butów.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak rozciągnąć buty? Za wąskie, za ciasne czy uciskające - pomogą te triki

Nowo kupione buty często okazują się za wąskie. W większości przypadków wystarczy je rozchodzić, by dopasowały się do naszej stopy. Podobnie jak obuwie, które uciska palce lub jest zbyt sztywne przy pięcie. Najłatwiej rozciągnąć buty z naturalnej skóry. Te z tworzyw sztucznych dopasowują się już nieco trudniej.

Na początek możesz spróbować wymienić wkładkę w butach na cieńszą, a do środka włożyć prawidła. To pomoże rozciągnąć buty, które okazały się odrobinę za małe.

Paulina Sykut-JeżynaStrój kąpielowy Sykut-Jeżyny to hit sezonu! Podkreśla opaleniznę

Na zbyt ciasne buty pomoże kilka trików. Najpopularniejszym są grube skarpety. Nałóż je na stopy, a nie załóż nowe buty. Włącz suszarkę do włosów, najlepiej w trybie ciepłego nawiewu, i skieruj ją na miejsca, w których odczuwasz największy dyskomfort. Ciepłe powietrze powinno zmiękczyć materiał, a gruba skarpeta go rozciągnie na tyle, że buty staną się wygodniejsze.

Innym ze sposobów na rozciągnięcie butów jest umieszczenie ich w zamrażalniku. Włóż do środka woreczki wypełnione wodą i schowaj w zamrażarce na noc. Pod wpływem ujemnej temperatury woda zamarznie i zwiększy swoją objętość, rozciągając buty.

Na buty cisnące w palcach sprawdzi się trik z ziemniakiem. Obierz go i dopasuj do kształtu noska. Wytrzyj i włóż do środka. Pozostaw na noc.

PranieW ilu stopniach prać pościel? Większość osób popełnia ten błąd

Rozciąganie butów przy pomocy pary wodnej

Do rozciągania butów z tworzyw sztucznych możesz wypróbować sposób z parą wodną. Przyda się garnek z gotującą wodą, żelazko lub parownica. Nałóż na stopy grube skarpety, a następnie potrzymaj buty nad parą przez kilka minut. Załóż na stopy i pochodź przez dłuższą chwilę. Zmiękczony parą materiał powinien łatwo dopasować się do naszego rozmiaru.

Więcej o: