Przez rzadką chorobę nie może się uśmiechać. W szkole z niej kpili. Teraz spełnia się jako modelka

Tayla Clement pracuje jako modelka. Jest dość nietypową przedstawicielką swojego zawodu - nie może się uśmiechać. Winna temu jest przypadłość, na którą cierpi. Dziewczyna choruje na zespół Möbiusa.

Nie może się uśmiechać

Tayla Clement ma 24 lata i pochodzi z Nowej Zelandii. Przez lata była szykanowana. Nie miała przyjaciół, wszyscy wytykali ją palcami. Powód wydaje się błahy. Dziewczyna przez to, że cierpi na zespół Moebius nie może się uśmiechać. Niby banalna sprawa, a jednak bardzo utrudniało jej to relacje z rówieśnikami.

Zespół Möbiusa (ang. Moebius syndrome, MBS) to bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, objawia się przez różnego typu zaburzenia neurologiczne. Pacjenci nie mogą nie tylko się uśmiechać, lecz także marszczyć brwi czy mrużyć oczu. U pacjentów występuje też inne wady wrodzone. Są to kwestie indywidualne. Z tą przypadłością mierzy się 1 na 4 mln osób na świecie. To niezwykle rzadka choroba.

Zobacz wideo Ludzie chcą oglądać Marcelinę Zawadzką w bikini. Dlaczego?

Modelka realizuje swoje pasje

Tayla przez lata miała problem z relacjami z rówieśnikami. Dziś jednak cieszy się życiem i realizuje swoje pasje. Od zawsze chciała pracować jako modelka, niedawno jej się to udało. Dodatkowo dziewczyna edukuje internautów. Opowiada o swojej rzadkiej chorobie. Od 2017 roku prowadzi konto na Instagramie - The Girl Who Can’t Smile, czyli: dziewczyna, która nie może się uśmiechać.  

 

W postach często przywołuje wspomnienia z dzieciństwa.

Ludzie przynosili do szkoły plastikowe torby i mówili, że mam je sobie założyć na głowę, bo jestem tak brzydka, że nikt nie chce na mnie patrzeć i nie zasługuję na to, żeby mnie widzieć 

- wspominała Tayla na Instagramie. 

Takie zachowania doprowadziły ją do głębokiej depresji. Dziewczyna poddała się poważnej operacji, aby móc się uśmiechać. Nic się jednak nie zmieniło. Operacja się nie udała. Ale Tayla nie poddała się. Postanowiła walczyć o siebie, o swoje marzenia. Zaczęła budować pewność siebie i powolutku nauczyła się akceptować siebie.

Więcej o: