Sposób na gładkie stopy w domu. Potrzebujesz tylko octu i soku z cytryny

Zrogowaciałe, popękane pięty? Porozmawiajmy o pielęgnacji stóp. To nic trudnego, na dodatek także nic kosztowanego. Nie musisz korzystać z usług w drogich salonach kosmetycznych. Zabiegi możesz wykonywać samodzielnie w domu. Potrzebujesz zaledwie dwóch składników.

Dlaczego powinniśmy złuszczać skórę na stopach?

Regularne złuszczanie skóry stóp jest nam naprawdę potrzebne. I to nie tylko ze względów wizualnych.

Jeśli w ogóle nie złuszczasz skóry ze stóp, może ona popękać

– wyjaśnia dermatolożka Purshiva Patel, założycielka Visha Skincare.

Niektórzy ludzie skarżą się tylko na swędzenie wtedy, inni na silny ból. Te pęknięcia bywają głębokie. Najróżniejsze bakterie mogą się tam zagnieździć

- dodaje.

Jak złuszczać skórę stóp w domowych warunkach?

Preparaty do złuszczania skóry są oparte na mieszankach silnych kwasów – takich jak kwas salicylowy, mlekowy, jabłkowy i cytrynowy. Są mocne i naprawdę działają. Nie powinniśmy ich jednak stosować samodzielnie w domu. W zacisz swojej łazienki możemy przeprowadzić delikatniejsze zabiegi. Dermatolożka poleca kąpiel z octem i cytryną.

Zobacz wideo Drętwienie kończyn - błaha dolegliwość czy objaw chorobowy?

Wystarczy przygotować roztwór wody z tymi produktami. W dużej misce wymieszaj 1 część soku z cytryny, 1 część octu i 2 części ciepłej wody. Mocz stopy przez 10 minut i osusz je zupełnie. Wetrzyj w stopy krem nawilżający.

Taki roztwór nie pozwoli ci uzyskać efekty jak przy zastosowaniu silnych kwasów, ale na pewno wywoła przynajmniej lekkie złuszczanie

- zauważa dermatolożka.

Skóra stanie się gładsza i bardziej nawilżona

- dodaje ekspertka.

Więcej o: