Symbole na metkach. Kwadrat, kółko i trójkąt. Nie spodziewasz się, co oznaczają

Gdy idziemy na zakupy i kolejny raz mamy problem z wyborem odpowiednich ubrań, łatwo o irytacje. Co jakiś czas można więc trafić w sieci na wytłumaczenie, co oznaczają poszczególne symbole na metkach. Czy te wyjaśnienia bywają prawdziwe? Przyjrzeliśmy się ostatnim doniesieniom o symbolach na metkach popularnej sieciówki, jaką jest Zara.

Symbole na metkach. Kwadrat, kółko i trójkąt

Właśnie odkryłam zupełnie szalony trik Zary. To zmieni wasze życie na lepsze

- przekonuje w nagraniu na TikToku Brooke.

Filmik, w którym tłumaczy, jak marka oznacza rozmiary na metkach wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Krążył w mediach społecznościowych i zdobywał coraz to więcej fanów. Tiktokerka uważa, że odkryła, co oznaczają kwadraty, kółka i trójkąty na metkach ubrań z popularnej sieciówki.

Zdaniem Brooke symbole są tam po to, aby ułatwić nam życie. Koniec z niedopasowanymi spodniami i za luźnymi koszulkami? Według tiktokerki wystarczy spojrzeć na metkę i nie sugerować się rozmiarem, a właśnie symbolami. Jej zdaniem kwadrat oznacza standardowy rozmiar, trójkąt to rozmiarówka zaniżona, a kółko rozmiarówka zawyżona.

Nie jest to oficjalna reguła, ale przydatny trik odnośnie rozmiarów. Symbole te oficjalnie oznaczają poszczególne działy: kwadrat Zara Basic, trójkąt - Zara TRF, kółko ??- Zara Woman.

- zauważają także twórcy kanału Kobiece zakupy.

Nagranie można obejrzeć TU.

Prawda ukryta na metkach

Czytajmy uważnie metki, ale nie tylko dlatego by doszukiwać się ukrytych wskazówek. Warto zapoznać się ze składem danej rzeczy i wybierać te z jak najlepszych, naturalnych tkanin. Koniecznie też czytajmy instrukcje prania, jeśli chcemy, by dana rzecz posłużyła nam długie lata.

Więcej o: