Spryskaj sandały lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

Lakier do włosów sprawdzi się nie tylko w utrwalaniu fryzury. Ma szereg zastosowań. Na pewno słyszeliście o tym, że oczko w rajstopach spryskane lakierem "nie pójdzie" dalej. Lakierem można też zabezpieczyć elektryzujące się tkaniny i buty. Gdy spryskasz sandały czy szpilki lakierem, przetańczysz w nich całą noc!

Lakier do włosów pomoże przy śliskich butach

Lakier do włosów warto nosić przy sobie. I nie tylko po to, aby utrwalać fryzurę. Ten łatwo dostępny produkt genialnie sprawdzi się szczególnie latem. Dlaczego? To właśnie latem nosimy odkryte buty. Sandały, szpilki, klapki często zsuwają się ze stóp. Gdy spryskamy je lakierem, pozbędziemy się problemu.

Tu można sprawdzić, jak spryskać buty lakierem, by efekt był zadawalający.

Lakier do włosów zapobiegnie rozwiązywaniu się sznurówek

Gdy nosimy buty sznurowane, co jakiś czas musimy poprawiać sznurówki. Warto więc wykorzystać banalny trik i spryskać sznurowadła lakierem. Potem zawiązujemy buty i zapominamy o wciąż rozwiązujących się sznurówkach.  

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Nowe buty farbują? Lakier do włosów pomoże

Lakier do włosów pomoże także w przypadku nowych butów, które wydzielają dużo barwnika i zwyczajnie farbują nam stopy lub skarpetki. Możemy oczywiście spryskać je specjalnym sprayem do butów. Kupimy taki produkt w sklepie obuwniczym lub drogerii. Wykorzystanie lakieru to jednak o wiele tańszy sposób.

Wystarczy spryskać wnętrze butów i pozostawić je do wyschnięcia. Co ważne, taki trik warto powtarzać raz na jakiś czas. Dlaczego? Nasze stopy zwyczajnie wycierają lakier. Co ile powtarzać czynność? Najlepiej gdy tylko zauważymy, że buty ponownie farbują. Możemy też profilaktycznie pryskać buty raz na dwa tygodnie.

Więcej o: