Balenciaga znowu zaskakuje. Torba, która wygląda jak worek na śmieci za ponad 8 tys. zł

Dom mody Balenciaga stworzył torebkę inspirowaną workiem na śmieci. Za zadziwiający produkt trzeba zapłacić ponad 8 tysięcy złotych.
Zobacz wideo Moda zrównoważona albo eco aware - czym jest?

Kilka miesięcy temu nowy produkt Balenciagi wzbudził ogromne kontrowersje. Mowa oczywiście o zniszczonych trampkach. Buty, które wyprodukowano w 100 egzemplarzach, kosztowały blisko 7 tysięcy złotych. Jak zapewniał wówczas dom mody "zostały stworzone do noszenia przez całe życie, dlatego nie mogą wyglądać jak nowe".

Balenciaga znowu szokuje

Teraz głośno jest o kolejnym zaskakującym produkcie Balenciagi. Dyrektor kreatywny domu mody, Demna Gvasalia, stworzył torby "Trash Pouch", które przypominają worki na śmieci. Torebkę zaprezentowano w kolekcji na jesień-zimę 2022/23 w czasie paryskiego tygodnia mody.

Nie mogłem przegapić okazji na zrobienie najdroższej torby na śmieci na świecie, bo kto nie lubi modowego skandalu?

- powiedział projektant.

Obecnie torby są dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, białej, czarnej i żółtej. Produkt został wykonany ze skóry cielęcej. Obecnie jego cena wynosi 1790 dolarów, czyli ok. 8200 złotych.

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: