Czym wyczyścić srebro, aby wyglądało jak nowe? To bardzo proste! Wystarczy jeden produkt

Zastanawiasz się, jak oraz przy użyciu jakiego produktu wyczyścić srebro, tak, aby zachwycało swoim wyglądem niczym nowy egzemplarz? Pozbycie się czarnego nalotu jest wyjątkowo proste. Zrobisz to przy pomocy codziennie używanego przez ciebie produktu z łazienki i nie tylko. Poznaj również inne metody czyszczenia biżuterii.

Czyszczenie srebra u specjalisty to koszt oscylujący w graniach od 10 do nawet 60 zł. Chcąc więc zaoszczędzić czas oraz pieniądze możesz wykorzystać sprawdzone domowe sposoby. Produkty, których potrzebujesz, są łatwodostępne, a samo czyszczenie wyjątkowo proste, więc bez obaw zrobisz je sam w zaciszu domowym.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jak wyczyścić srebro, żeby wyglądało jak nowe? Daj drugie życie ulubionej biżuterii

Chcesz, by twój ulubiony łańcuszek czy kolczyki ponownie zachwycały wyglądem, to wykorzystaj jeden z najpopularniejszych domowych sposobów, o którym może już słyszałeś. W tym celu sięgnij po pastę do zębów. Ważne jest, żeby używać tej białej pozbawionej granulek. Nałóż odrobinę produktu na bawełnianą ściereczkę lub też szczotkę do zębów z miękkim włosiem. Następnie delikatnymi ruchami przecieraj biżuterię. Na koniec opłucz srebro pod wodą i osusz.

Czyszczenie srebra w domu. Sposób na przywrócenie blasku biżuterii

Istnieją również inne skuteczne metody, które możesz wykonać w domu, chcąc wyczyścić srebro. Możesz to zrobić przy użyciu trzech produktów, czyli: folii aluminiowej, soli oraz gorącej wody. Zacznij od:

  1. Wyłóż miskę podwójną warstwą folii aluminiowej. W tym celu użyj plastikowego lub szklanego naczynia.
  2. Połącz 5 łyżek soli oraz litr gorącej wody. 
  3. Całość wlej do naczynia. 
  4. Włóż biżuterię do mieszanki na kilka godzin. 
  5. Po upływie wyznaczonego czasu srebro będzie zachwycało blaskiem. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: