Jak pozbyć się siwizny bez farbowania? Naturalne sposoby za grosze. Potrzebne produkty masz w domu

Siwienie włosów to proces naturalny i nieodwracalny. Dotyczy on każdego i wynika ze starzenia się naszego organizmu. Najczęściej ukrywamy ten proces za pomocą koloryzacji. Na szczęście możemy pozbyć się siwizny bez farbowania włosów.

Siwienie dotyczy kobiet oraz mężczyzn. W pewnym momencie nasz organizm produkuje mniej barwnika zwanego melaniną, co wpływa na zmianę koloru włosów. Choć jest to proces nieodwracalny, możemy go spowolnić i ukryć, niekoniecznie za pomocą drogeryjnych farb. Na szczęście istnieją mniej inwazyjne metody, które może nie będą aż tak spektakularne, ale za to nie zniszczą włosów.

Zobacz wideo Czy farbowanie włosów w ciąży może być niebezpieczne?

Zadbaj o siebie od wewnątrz

W walce z siwizną bardzo dużą rolę odgrywa dieta. Warto wzbogacić ją o witaminę B, która wzmacnia włosy i utrwala ich kolor, oraz skrzyp, który dodatkowo odpowiada za pobudzenie produkcji barwnika. Możemy również zacząć przyjmować suplementy z melaniną, która uzupełnia jego braki i dostarcza je bezpośrednio do cebulek włosów. Pomoże nam też biotyna, która stymuluje mieszki włosowe oraz poprawia ogólną kondycję nie tylko włosów, ale także skóry i paznokci.

Paulina Sykut-Jeżyna Strój kąpielowy Sykut-Jeżyny to hit sezonu! Podkreśla opaleniznę

Domowe płukanki, czyli jak pozbyć się siwizny bez farbowania włosów

Płukanki mają za zadanie przede wszystkim przyciemnić kolor, dzięki czemu siwe pasma nie będą aż tak widoczne. Najpopularniejszą z nich jest płukanka z kawy, która pobudza włosy do wzrostu, zapobiega ich wypadaniu oraz sprawia, że stają się miękkie i błyszczące. Jest idealna do włosów brązowych i rudości, niekoniecznie sprawdzi się u blondynek.

Płukanka z kawy, sposób przygotowania:

  • Kilka łyżek kawy zalewamy dwiema szklankami wody i gotujemy.
  • Napar odcedzamy i pozostawiamy do ostygnięcia.
  • Myjemy włosy szamponem, następnie polewamy naparem głowę. Pozostawiamy na około 20 minut i dokładnie spłukujemy.
  • Dla lepszego efektu zabieg możemy powtórzyć dwa dni z rzędu. Później, wykonujemy go regularnie, nie rzadziej niż raz na tydzień.

W podobny sposób przygotowujemy płukankę z herbaty - 6 łyżek zalewamy 2 litrami gorącej wody, odcedzamy i studzimy. Wcieramy w skórę głowy oraz włosy, pozostawiamy na 30 minut i spłukujemy. Herbata przyciemni nasze włosy, doda im blasku i objętości.

Dla blondynek idealnie sprawdzi się płukanka z rumianku z dodatkiem cytryny lub kurkumy. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest regularność.

Więcej o: