Myk - Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Kolejna fala upałów przed nami. Nawadnianie organizmu jest niezwykle ważne, gdy temperatury za oknem sięgają 30 stopni Celsjusza. W tym czasie dobrym pomysłem jest przygotowanie domowego izotoniku. Zobaczcie, jak go zrobić!

Podczas upałów wraz z potem nasze ciało traci wiele cennych minerałów, tak samo jak w przypadku zatruć pokarmowych, wymiotów, biegunki czy nawet kaca. Nie musicie jednak kupować kolorowych napojów w sklepach - możecie zrobić izotonik w domu. 

Jak zrobić domowy izotonik?

Do przyrządzenia domowego izotoniku potrzebujemy zaledwie kilku składników, które z pewnością macie w kuchni. Do karafki dodajcie ulubione owoce. Mogą to być np. cytryny, pomarańcze czy limonka. Do tego szczypta soli. Jako słodzik może posłużyć wam cukier, cukier trzcinowy czy miód. Na koniec wszystko zalewamy zimną wodą. Na koniec do karafki dodajemy ulubione zioła. Może to być bazylia, rozmaryn, mięta lub melisa. 

Nasz ekspert od Myków, Tomek Pazdyk radzi, by przed dodaniem ziół delikatnie je zgnieść w rękach. Wtedy wydobędziemy z nich bardziej intensywny smak. 

Gdy temperatura za oknem sięga 30 stopni Celsjusza, możemy taki izotonik pić z kostkami lodu. Ten napój świetnie sprawdzi się także podczas aktywności fizycznych zamiast zwykłej wody. Weźcie go ze sobą na poranny jogging czy przejażdżkę rowerową. Taki domowy izotonik możecie również podawać dzieciom

Premiery nowych odcinków Myka, co sobotę na stronie głównej Gazeta.pl o godz. 10:00

Więcej o: