Dominika Gwit wsparła kobiety w szczerym wyznaniu o niepłodności. "Walkę zawsze trzeba toczyć"

Dominikę Gwit zalała lawina komentarzy i wiadomości po tym jak podzieliła się ze światem informacją o swojej ciąży. Kobieta nie ukrywa, jednak że walczyła z niepłodnością. Postanowiła więc powiedzieć na ten temat kilka słów.

Jak wynika ze statystyk, co roku prawie 1,5 mln par w Polsce zmaga się z problemem niepłodności. Niestety jest to temat ciężki i wciąż niezbyt często poruszany w przestrzeni publicznej. Jak się okazuje Dominika Gwit również walczyła o to, aby zostać mamą.

Zobacz wideo Dominika Gwit pływa na dmuchanym flamingu

Sandra Kubicka Hit na pryszcze Kubickiej kosztuje tylko 25 zł! "Został tylko strupek"

Dominika Gwit mówi o niepłodności. "Walkę zawsze trzeba toczyć"

Dominika Gwit 10 sierpnia postanowiła poinformować swoich fanów na Instagramie o tym, że jest w ciąży. Tego samego dnia zabrała na swojej relacji na Instagramie głos w sprawie niepłodności. Jak się okazuje, walczyła z nią przez cztery lata:

Piszecie do mnie, że może i dla was będzie nadzieja. Tak nadzieja jest zawsze i walkę zawsze warto toczyć mimo tego, że bywa różnie. Ja doskonale o tym wiem. Od 4 lat się poważnie leczę na swoje immunologiczne choroby, z których wynika moja bezpłodność. Dowiedziałam się o tym cztery lata temu i przez 4 lata walczę. Ta walka przynosi wiele pozytywnych efektów i bardzo was wszystkich do nich zachęcam.

Dodaje ponadto:

Walkę zawsze trzeba toczyć dlatego, że ona bardzo często jest do wygrania. My też przeszliśmy bardzo wiele, nie będę opowiadać co. Udało się nagle, niespodziewanie. Jesteśmy w ciąży, to już trwa kilkanaście tygodni, jesteśmy zdrowi, wszystko jest w porządku. Bardzo się modliliśmy, leczyliśmy się bardzo. Ja głównie i przyniosło to efekty.

Dominika gwint ma rady dla osób zmagających się z niepłodnością

Dodatkowo gwiazda postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami i radami odnośnie leczenia niepłodności:

Piszecie do mnie wiadomości, że ta informacja was wzrusza, daje wam nadzieje na to, że wam też się uda. Niepłodność to jest choroba, która jak mi się wydaje, dotyka setek milionów ludzi na świecie. W tej chwili jest to gigantyczna plaga. Sama się o tym przekonałam.

Podkreśla także, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego lekarza i dojście do tego co konkretnie dolega danej osobie:

Monika Olejnik Sukienka Moniki Olejnik "to mistrzostwo świata"! Podobne w Zara

Najważniejsze jest znalezienie dobrych lekarzy, lekarzy mądrych lekarzy doświadczonych z warsztatem, którzy nie machną na was ręką, tylko będą was leczyć, rozumieć i prowadzić. Będą szukać rozwiązań. Najważniejszy jest dobry endokrynolog, ginekolog czy diabetolog. Jak by musicie się dowiedzieć, co wam jest i jakiego leczenia potrzebujecie.
Więcej o: