Zniżki dla emerytów 2022. Z tych usług skorzystają całkowicie za darmo! Mogą wiele zaoszczędzić

Zniżki dla emerytów w 2022 roku, to wiele możliwości. Najstarsi obywatele mogą zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, jeśli spełnią określone warunki. Niektóre z nich, uprawniają ich do zapłacenia jedynie części należnej kwoty. Inne zaś, gwarantują korzystanie z usług za darmo.

Emeryci z racji wieku mogą liczyć na wiele ulg i zniżek. Najstarsi obywatele pobierają w 2022 roku wyższą emeryturę niż rok temu, ale dla wielu nadal nie jest to duża suma pieniędzy. Wydatki, które wiążą się np. z zakupem leków, są na tyle wysokie, że seniorzy muszą szukać źródeł dodatkowego zastrzyku gotówki. Wypłacana trzynasta, a w tym roku również czternasta emerytura, to jedynie jednorazowe świadczenia. Stałe zniżki i ulgi dają im więcej możliwości. Oto najważniejsze z nich.

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Zniżki dla emerytów 2022 na podróż komunikacją miejską

Seniorzy i seniorki mogą podróżować z dużym rabatem. Obowiązuje ich bowiem zniżka na komunikację miejską, ale nie tylko. Te, z których mogą skorzystać w 2022 roku to:

  • od 10 do 50 proc. - dla seniorów od 60 roku życia na przejazdy POLREGIO, SKM w Trójmieście, Łódzką Koleją Aglomeracyjną lub Kolejami Dolnośląskimi,
  • 37 proc. - dwa razy do roku na przejazdy PKP do 2 klasy pociągów osobowych, TLK i ekspresowych. Senior musi posiadać zaświadczenie uprawniające do ulgowego przejazdu wydane np. przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • 50 proc. zniżki lub darmowe przejazdy komunikacją miejską — w zależności od miasta wysokość zniżek lub wiek uprawniający do darmowych przejazdów może się różnić (najczęściej jest to 70+).

Adele Adele schudła 50 kg dzięki diecie? Gwiazda wyjawiła prawdę

Zniżki dla emerytów na leki. Niektóre dostaną całkowicie za darmo!

Obowiązuje program "Leki 75+", który umożliwia seniorom otrzymanie darmowych leków, ale tylko jeśli spełnią określone warunki. Przede wszystkim, muszą osiągnąć wiek minimum 75 lat. Oprócz tego senior musi być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, a preparat musi być przepisany przez lekarza. Nie wszystkie leki znajdują się na liście tych, objętych programem. Uwzględnione zostały w nim przede wszystkim środki stosowane w leczeniu chorób wieku podeszłego. 

Czyszczenie pralki. Domowe sposoby Jak wyczyścić pralkę bez chemii? Niezawodne sposoby dające długotrwały efekt

Zniżki dla seniorów: rabat na abonament RTV 2022

Seniorzy i seniorki, którzy opłacają abonament RTV, mogą liczyć na duży rabat. Obowiązuje on w dwóch przypadkach:

  • po 60 roku życia z ustalonym prawem do emerytury, której wysokość nie przekracza połowy przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku uprzednim (w 2022 jest to zatem 2840,78 zł brutto)
  • dla osób, które ukończyły 75 lat niezależnie od wysokości dochodów.
Więcej o: