Kiedy sadzić tulipany, aby pięknie kwitły również w przyszłym roku? Nie przegap tego terminu

Tulipany to jedna z najpopularniejszych roślin cebulowych. Spotkasz je w wielu polskich ogrodach. Właściwy termin umieszczenia cebulek w gruncie ma istotny wpływ na ich kwitnienie. Kiedy sadzić tulipany i o jakich wymaganiach należy pamiętać?

Termin sadzenia poszczególnych roślin ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał proces kwitnienia. Tulipany, mogą być umieszczane bezpośrednio w ziemi lub do specjalnych koszyczków do uprawy roślin cebulowych. 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Adele Adele schudła 50 kg dzięki diecie? Gwiazda wyjawiła prawdę

Kiedy sadzić tulipany, żeby zachwycały wiosną pięknymi kwiatami? Poznaj terminy

Chcąc, żeby tulipany zachwycały oczy już wiosną, należy pamiętać o jesiennym posadzeniu cebulek roślin. Najlepszym czasem, by zapewnić kwiatom optymalny rozwój, jest wrzesień oraz październik. Jeżeli sadzonki zostały zakupione wcześniej, to warto zabezpieczyć je przed wysuszeniem. Zrobisz to poprzez umieszczenie je w skrzyneczkach wypełnionych torfem, trocinami lub suchym piaskiem przy zachowaniu około 15 stopni Celsjusza. Cały proces sadzenia zrób najszybciej jak to możliwe, nie zwlekaj. Odpowiedni czas to nawet 7 tygodni przed pojawieniem się pierwszych przymrozków.

mech Jak pozbyć się mchu z trawnika? Niezawodne sposoby na bujną murawę

Jak sadzić tulipany? Odpowiednie przygotowanie to gwarancja obfitych plonów

Pierwszym etapem, od którego należy zacząć, chcąc zasadzić cebulki roślin to przygotowanie odpowiedniego podłoża. Wszelkie prace w ogrodzie wykonuj w rękawicach ochronnych. Przekop więc ziemię przy użyciu szpadla na głębokość około 20 cm. Przy okazji rozdrobnij bryłki ziemi, usuń chwasty oraz trawę. Dla każdej z sadzonek wykop przy pomocy łopatki dołek o głębokości około 20 cm. Zachowaj odstęp pomiędzy grządkami około 10-15 cm. Gdy zakopiesz dołek wraz z cebulką obficie podlej go wodą. Dodatkowo zabezpiecz sadzonki przed mrozem rozsypaną warstwą ściółki.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: