Jak pozbyć się muszek owocówek? Wystarczy suszarka lub mięta. Te banalne triki są niezawodne!

Szukasz sposobu na to jak pozbyć się muszek owocówek ze swojego domu szybko i skutecznie? Znamy kilka ciekawych metod, które są niezawodne. Do jednej z nich potrzebujesz jedynie suszarki do włosów, a w innym przyda się klasyczna mięta.

Muszki zwłaszcza w sezonie letnim bywają prawdziwą zmorą. Pojawiają się znienacka i ciężko się ich potem pozbyć. Dziś przedstawimy kilka spranych i prostych metod, które pomogą pozbyć się niechcianych gości z twojego domu.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Jak pozbyć się muszek owocówek przy pomocy mięty? Te małe stworzenia nie lubią jej zapachu

Zapachowe odstraszacze to jedna z metod, która pomoże pozbyć się z naszego domu muszek owocówek. Aby takowy przygotować, przyda się nam klasyczna mięta lub bazylia. Ich aromat dla nas jest przyjemny, jednak muszki owocówki go nienawidzą. Doniczkę z tą rośliną możemy postawić na blacie naszej kuchni lub skorzystajmy z olejków o jej zapachu. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, a następnie przetrzeć taką miksturą kuchenny blat.

Pułapka na muszki owocówki z wykorzystaniem octu i płynu do naczyń

Pułapki to kolejne ciekawe rozwiązanie, jakie możemy wykorzystać w walce z plagą muszek owocówek. Jedną z bardziej znanych jest ta przygotowana z octu klasycznego lub jabłkowego i płynu do naczyń. Wystarczy, że wlejesz obydwa składniki w równej proporcji do słoika, miseczki lub innego naczynia i nie mieszając, zostawisz go otwartego na parapecie przez całą noc. Zapach octu przyciągnie te małe owady, a lepka formuła płynu nie pozwoli się im wydostać.

Jak pozbyć się muszek owocówek przy pomocy suszarki do włosów?

Jeżeli w twojej kuchni czy salonie pojawiły się muszki owocówki, a ty zaprosiłaś gości do swojego domu, możesz nie mieć czasu na przygotowanie pułapek, czy odstraszaczy. W takiej sytuacji niezawodna okazuje się suszarka do włosów. Wystarczy, że nakierujesz ciepły strumień powietrza w kierunku owocówek. Owady zginą pod wypływem temperatury. Wystarczy po takim zabiegu pozamiatać podłogę, a po muszkach nie zostanie ślad.

Więcej o: