Jak pozbyć się muszek owocówek? Wystarczy suszarka lub mięta. Te banalne triki są niezawodne!

Szukasz sposobu na to jak pozbyć się muszek owocówek ze swojego domu szybko i skutecznie? Znamy kilka ciekawych metod, które są niezawodne. Do jednej z nich potrzebujesz jedynie suszarki do włosów, a w innym przyda się klasyczna mięta.

Muszki zwłaszcza w sezonie letnim bywają prawdziwą zmorą. Pojawiają się znienacka i ciężko się ich potem pozbyć. Dziś przedstawimy kilka spranych i prostych metod, które pomogą pozbyć się niechcianych gości z twojego domu.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Sandra KubickaKubicka ma strój kąpielowy za 79 zł. "Jak można mieć wszystko tak idealne?"

Jak pozbyć się muszek owocówek przy pomocy mięty? Te małe stworzenia nie lubią jej zapachu

Zapachowe odstraszacze to jedna z metod, która pomoże pozbyć się z naszego domu muszek owocówek. Aby takowy przygotować, przyda się nam klasyczna mięta lub bazylia. Ich aromat dla nas jest przyjemny, jednak muszki owocówki go nienawidzą. Doniczkę z tą rośliną możemy postawić na blacie naszej kuchni lub skorzystajmy z olejków o jej zapachu. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, a następnie przetrzeć taką miksturą kuchenny blat.

Pułapka na muszki owocówki z wykorzystaniem octu i płynu do naczyń

Pułapki to kolejne ciekawe rozwiązanie, jakie możemy wykorzystać w walce z plagą muszek owocówek. Jedną z bardziej znanych jest ta przygotowana z octu klasycznego lub jabłkowego i płynu do naczyń. Wystarczy, że wlejesz obydwa składniki w równej proporcji do słoika, miseczki lub innego naczynia i nie mieszając, zostawisz go otwartego na parapecie przez całą noc. Zapach octu przyciągnie te małe owady, a lepka formuła płynu nie pozwoli się im wydostać.

Jak groźne jest użądlenie osy? Co robić gdy do niego dojdzie? Załagodź ból domowymi sposobamiJak groźne jest użądlenie osy? Załagodź ból domowymi sposobami

Jak pozbyć się muszek owocówek przy pomocy suszarki do włosów?

Jeżeli w twojej kuchni czy salonie pojawiły się muszki owocówki, a ty zaprosiłaś gości do swojego domu, możesz nie mieć czasu na przygotowanie pułapek, czy odstraszaczy. W takiej sytuacji niezawodna okazuje się suszarka do włosów. Wystarczy, że nakierujesz ciepły strumień powietrza w kierunku owocówek. Owady zginą pod wypływem temperatury. Wystarczy po takim zabiegu pozamiatać podłogę, a po muszkach nie zostanie ślad.

Więcej o: