Jak pozbyć się kurzu z domu? Dzięki tej banalnej metodzie dłużej będzie czysto

Jak pozbyć się kurzu z domu tak, aby nie powracał za kilka dni? Dzięki tej banalnej metodzie twoje meble i stoły będą czyste na dłużej. Poszybujesz tylko kilku tanich rzeczy, aby sprzątanie stało się przyjemnością.

Masz wrażenie, że dopiero co dokładnie powycierałaś kurze w całym domu, a one znowu są widoczne? Niestety każda pani domu wie, jak szybko potrafi nawracać ten specyficzny rodzaj brudu. My znamy na to sprytne rozwiązanie. Dzięki niemu meble będą czyste na dłużej.

Zobacz wideo Co obrzydliwego wchodzi w skład kurzu? [PRACOWNIA BRONKA]

Jak pozbyć się kurzu z domu? Dzięki tej banalnej metodzie będzie czysty na dłużej

Istnieje jeden skuteczny tryk, który pozwoli pozostawić meble czyste na dużo dłużej niż po klasycznym przecieraniu. Potrzeba w tym celu będzie ci gliceryna, którą kupisz w każdej aptece lub przez Internet. Aby wprowadzić ten trik w praktykę, wymieszaj wodę z gliceryną i przetrzyj taką mieszanką wszystkie powierzchnie, które potrzebują przetarcia. Warstwa gliceryny zabezpieczy meble przed osadzaniem się świeżej warstwy kurzu na dłuższy czas. Wszystko, dlatego że na błyszczącej powierzchni nie będzie się tak łatwo przyczepiał.

Jak pozbyć się kuchu na dłużej? Przydatny okazuje się lakier do włosów

Jeżeli chcemy, aby efekt czystych mebli po umyciu ich gliceryną utrzymał się przez dłuższy czas, warto wzmocnić go jeszcze jednym produktem. Na sam koniec po prostu spryskaj umytą powierzchnię lakierem do włosów, który wykazuje działanie antystatyczne. Ten mały zabieg jeszcze bardziej wydłuży czas, w którym nie błędzie konieczności ponownie wycierać kurzy.

Aby kurz nie osiadał przez dłuższy czas zadbaj o odpowiednią kolejność porządków

Składnikiem kurzu znajdującego się w naszych domach może stać się dosłownie wszystko, co dostaje się do mieszkania za pośrednictwem drzwi i okien. Często jego częścią jest brud przyniesiony np. na naszym obuwiu. Z tego powodu bardzo duże możemy go znaleźć np. w dywanie. Aby pozbyć się z domu kurzu na dłużej, najlepiej w ogóle pozbyć się tego elementu dekoracji z naszego domu. Jeżeli jest to nie możliwe, odkurzajmy go w pierwszej kolejności, czyli zanim przejdziemy do wycierania kuchy. Wszystko dlatego, że podczas odkurzania kurz unosi się ku górze i ponownie osiada na czystych już powierzchniach i meblach.

Więcej o: