Jak pozbyć się zapachu tytoniu z ubrań? Jest sposób za 3 złote

Na wieczornym wyjściu ze znajomymi wszyscy palili wokół ciebie i twoje rzeczy przesiąknęły nieprzyjemnym zapachem papierosów? Nie masz czasu na wypranie ubrań i późniejsze długotrwałe czekanie, aż wyschną? Mamy na to sposób! Z pomocą przychodzi... biały ocet!

Nie trzeba być nałogowym palaczem, by niezwykle trudny do wyeliminowania zapach dymu papierosowego przesiąknął nas od stóp po czubek głowy. Wystarczy krótka chwila w towarzystwie osoby palącej, aby nasze ubrania, włosy i rzeczy znajdujące się w najbliższym otoczeniu zaczęły pachnieć tytoniem. Istnieją jednak banalnie proste i tanie domowe sposoby, które pomogą ci zwalczyć problem nieprzyjemnej woni papierosów! Jednym z najbardziej skutecznych okazuje się zastosowanie białego octu

Octowa para. Domowy sposób na papierosowy zapach - szybki i skuteczny! 

Ten domowy sposób idealnie sprawdzi się dla osób, które nie mają czasu na zrobienia prania lub ich rzeczy nie mogą być prane zbyt często! Dobrze sprawdzi się chociażby przy odzieży wierzchniej np. kurtkach. Co będzie ci potrzebne? Wystarczy, że do większej miski wlejesz wrzątek i dodasz szklankę octu. Nad wcześniej przygotowanym naczyniem rozwieś przesiąknięte dymem ubrania. Sposób ten jest nie tylko banalnie prosty, lecz także wyjątkowo tani - butelkę octu możemy znaleźć w sklepach już nawet za jedyne 3 złote! 

Wydzielany zapach może być dosyć intensywny, dlatego najlepszym miejscem do przeprowadzenia tego zabiegu będzie łazienka. Na koniec wystaw ubrania na zewnątrz, w celu dokładnego przewietrzenia. Intensywna octowa woń nie wszystkim może przypaść jednak do gustu. Wówczas przy całym procesie możesz zastąpić go ulubionym, wybranym olejkiem eterycznym. 

Fusy z kawy - domowy pochłaniacz dymu. To naprawdę proste! 

Mało kto wie, że fusy z kawy, które zazwyczaj wyrzucamy do kosza, mają także zdolności pochłaniania dymu papierosowego. Co musisz zrobić? Wystarczy, że rozstawisz je w małych naczyniach np. słoiczkach lub miseczkach, na kilka dni w obszarze dotkniętym przez woń papierosów. Mogą one także doskonale sprawdzić się jako dekoracja pokoju. Kawa nie tylko pochłonie ten nieprzyjemny zapach lepiej niż niejeden oczyszczacz powietrza, lecz także usunie toksyny z powietrza.  

Więcej o: