Czyszczenie kostki brukowej może być szybkie i proste. Chwasty, mech i brud usuniesz za mniej niż 3 zł

Czyszczenie kostki brukowej z mchu, chwastów czy brudu takiego jak smary, czy kurz może być czasochłonne i męczące. My znamy na to jednak prosty i skuteczny trik. Na potrzebne składniki nie wydasz więcej niż 3 zł.

Kostka stała się na przestrzeni ostatnich lat stałym elementem krajobrazów miejskich i wiejskich. Układane są z niej podjazdy, chodniki czy tarasy. Aby jednak wyglądała schludnie i prezentowała się w należyty sposób, warto o nią odpowiednio dbać. W tym celu musi być ona czyszczona z chwastów, mchu i brudu. Dziś przedstawimy na to sprytny trik.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Czyszczenie kostki brukowej octem jest szybkie i proste. Usuniesz chwasty i mech

Czyszczenie kostki brukowej z chwastu i mchu bywa czasochłonne. Aby zrobić to szybko i wygodnie wykorzystaj ocet. Sprawi on, że chwasty czy mech wyschną, a nowym nie pozwoli urosnąć. Oto instrukcja krok po kroku jak możemy to wykonać:

  1. Stwórz roztwór octu z wodą w proporcjach 2:1. 
  2. Obficie spryskaj nim kostkę.

Tak stworzony oprysk rozpylamy się w dzień bezwietrzny, suchy i słoneczny, gdy temperatura powierza, nie przekracza 15°C. Po jego naniesieniu nie powinno też padać przez co najmniej 24 godziny, gdyż deszcz również rozcieńczy i spłucze ocet, a efektu nie będzie.

Jak wyczyścić kostkę brukową ze smaru czy oleju?

Zabrudzenia powstałe na kostce brukowej ze smaru czy oleju, świetnie usunie soda oczyszczona. Aby wykorzystać ten trik, wymieszaj ją z odrobiną wody, tak, by powstała gęsta pasta. Następnie nałóż ją na całą powierzchnię plamy i pozostaw na dłuższy czas. Możesz ją także wetrzeć w materiał przy pomocy twardej szczotki. Po wszystkim wystarczy zmyć pastę wodą, a po plamie nie zostanie ślad.

Czyszczenie kostki brukowej płynem do mycia naczyń przynosi zaskakujące efekty

Do czyszczenia kostki brukowej z różnego rodzaju plam czy zabrudzeń możesz wykorzystać także klasyczny płyn do mycia naczyń. W tym przypadku należy w pierwszej kolejności wymieszać go z wodą w proporcji 1:3. Następnie przy pomocy gąbki lub twardej szczotki nanieś miksturę na wymagające dokładnego mycia zabrudzenia. Wyszoruj to miejsce dokładnie, następnie zmyj wodą. Warto użyć płynu, który będzie jak najbardziej naturalny, aby nie szkodzić środowisku.

Więcej o: