Brwi jak po wizycie w salonie? Weź 10 zł i idź do apteki. Dzięki temu produktowi będą grube i gęste!

Marzą ci się gęste i pełne brwi? Nic dziwnego to często one jako pierwsze przyciągają wzrok zwłaszcza gdy są rzadkie, mało wyraziste. Imponujący efekt możesz osiągnąć dzięki stosowaniu domowych i tanich metod. Dziś przedstawimy kilka z nich.

Z roku na rok pojawiają się nowe urodowe trendy. Każda kobieta lubi czuć się zadbana i modna dlatego często za nimi podążamy. Od kilku już lat bardzo ważnym elementem każdego makijażu są brwi. Aby prezentowały się w jak najlepszy sposób warto, aby były gęste i pełne. Wyjaśnimy dziś jak domowymi sposobami osiągnąć taki efekt.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Marzą ci się gęste i pełne brwi? Wykorzystaj olejek rycynowy

Jeżeli chcesz móc pochwalić się gęstymi brwiami, sięgnij po olejek rycynowy. Składniki tego naturalnego środka sprawiają, że włoski staną się zdrowsze gęstsze i błyszczące. Ma on właściwości regenerujące oraz wzmacniające. Ogranicza on ich wypadanie, poprawia ogólny wygląd i pozytywnie wpływa na stan skóry w miejscu stosowania, więc cebulki są lepiej odżywione i szybciej rosną.

Jak stosować olejek rycynowy na brwi? Oto instrukcja

Olejek rycynowy na brwi, aby przyniósł oczekiwane efekty, powinien być stosowany regularnie. Warto smarować włoski codziennie rano lub wieczorem. Jego aplikacja jest niezwykle prosta. Możesz wykorzystać starą szczoteczkę do zębów po jej wyparzeniu lub umyty stary aplikator po tuszu do rzęs. Należy nakładać jego niewielką ilość. Wystarczy tyle, by brwi zostały pokryte, ale specyfik z nich nie spływał.

Kozieradka na porost brwi: to domowy sposób, który sprawi, że będą gęste

Jeżeli chcemy wzmocnić nasze brwi w inny sposób, warto wykorzystać także odżywkę z kozieradki. Do jej przygotowania potrzebujesz:

  • nasiona kozieradki;
  • woda;
  • olej kokosowy/migdałowy.

Instrukcja wykonania:

  1. Zamocz w wodzie 1 łyżkę nasion kozieradki na minimum 5-6 godzin.
  2. Rozdrobnij namoczone nasiona na pastę i dodaj odrobinę wybranego oleju.
  3. Mieszaj całość do uzyskania gęstej konsystencji.
  4. Nakładaj odżywkę z kozieradki na oczyszczone brwi i pozostaw ją na noc, a rano zmyj ja wodą.

Najlepsze efekty osiągniesz, stosując preparat 2-3 razy w tygodniu. Większe zmiany zauważysz po 2 miesiącach stosowania odżywki.

Więcej o: