Laminacja włosów w domu. Prosty sposób na osiągnięcie spektakularnego efektu za pomocą dwóch produktów

Laminacja to nieskomplikowany zabieg, który może być wykonywany na każdym rodzaju włosów. Jest szybki, a jego oszałamiające efekty widoczne są natychmiast. Czego potrzebujemy, by wykonać laminację włosów w domu?

Laminowanie to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale przede wszystkim pielęgnacyjny. Ma silne działanie ochronne i wzmacniające. Polega na stworzeniu na włosach ochronnej, jedwabistej warstwy, która będzie je chroniła przed uszkodzeniami. 

Laminacja włosów w domu — natychmiastowy efekt w niecałą godzinę

Zabieg laminacji włosów z sukcesem możemy wykonać w domu za pomocą produktów, które znajdziemy w kuchni. Choć jego efekt będzie utrzymywał się zdecydowanie krócej niż w przypadku profesjonalnej usługi, regularnie stosowany znacznie poprawi kondycję naszych włosów. Do jego wykonania będziemy potrzebowali żelatyny lub galaretki owocowej, odrobiny wody oraz łyżki ulubionej odżywki, najlepiej emolientowej.

Przepis na laminację żelatyną krok po kroku:

  • W małym naczyniu połącz trzy łyżki wrzątku z łyżką żelatyny lub galaretki oraz łyżką odżywki. Dokładnie wymieszaj, by nie powstały grudki. Pozostaw do ostygnięcia.
  • W tym czasie umyj włosy mocnym szamponem. Nie nakładaj żadnej maski ani odżywki. Odsącz włosy z nadmiaru wody oraz delikatnie spróbuj rozczesać.
  • Ostudzona żelatyna powinna mieć strukturę żelu. Jeśli stężała, dodaj trochę wrzątku i przemieszaj.
  • Rozprowadź mieszankę na całej długości włosów i schowaj je pod czepkiem lub folią spożywczą. Dodatkowo możesz owinąć głowę ręcznikiem, aby utrzymać ciepło.
  • Po 40 minutach spłucz mieszankę letnią wodą. Nie nakładaj już żadnej maski ani odżywki. Opcjonalnie, możesz zabezpieczyć końcówki olejkiem.

Żelatyna dostarcza włosom protein oraz zawiera kolagen, który działa podobnie do kosmetyków z keratyną — przede wszystkim zamyka łuski włosów oraz odbudowuje ich warstwę ochronną. Dzięki niej włosy stają się błyszczące i przyjemne w dotyku.

Laminacja włosów w salonie fryzjerskim

Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie (nawet do 3 miesięcy), możemy zdecydować się na zabieg w salonie fryzjerskim. Taka usługa kosztuje od 300 do 700 zł i trwa nie dłużej, niż godzinę. Specjalista wykonuje ją przy użyciu ciepła i profesjonalnych kosmetyków z keratyną oraz substancjami zamykającymi łuskę włosa. 

Więcej o: