Co stosować na oparzenia słoneczne? Domowe sposoby, które przyniosą ci ulgę w okamgnieniu

Zbyt długo się opalałaś, a teraz zastanawiasz się co skutecznego stosować na oparzenia słoneczne? Domowe sposoby, które przyniosą ci ulgę i ukoją skórę, kosztują grosze. Potrzebujesz jedynie miodu, aloesu i ziemniaków.

Niestety jeżeli podczas opalania postanowimy zrobić sobie krótką drzemkę, która się przeciągnie, nawet najlepszy filtr może nie uchronić nas przed oparzeniami słonecznymi. Aby do nich nie doszło, naprawdę musimy uważać. Jeżeli jednak już się pojawiły, sprawdź, jak domowymi sposobami ukoić skórę i przynieść ulgę w pieczeniu.

Zobacz wideo Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Sprawdź, jak tanio i skutecznie pomóc swojej skórze po opalaniu

Co stosować na oparzenia słoneczne? Domowe sposoby, które przyniosą ci ulgę

W pierwszej kolejności należy wspomnieć, że oparzonej skóry pod żadnym pozorem nie powinniśmy smarować żadnymi ciężkimi, ani tym bardziej tłustymi preparatami. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest naturalny miód. Ma on bowiem doskonałe właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które przyspieszają gojenie spieczonej skórze. Jak go stosować? Wystarczy zrobić z niego okład i nałożyć na poparzoną skórę. Ulga powinna być natychmiastowa.

Co na oparzenia słoneczne? Wykorzystaj aloes

Aloes to również doskonały produkt, po który możemy sięgnąć gdy nasza skóra jest podrażniona po zbyt długim kontakcie ze słońcem. Pomaga on utrzymać kwaśny odczyn pH skóry, przez co staje się ona bardziej odporna na podrażnienia, dodatkowo jego sok z liści zawiera:

  • saponiny o działaniu ściągającym i myjącym,
  • enzymy przyśpieszające regenerację naskórka,
  • aloektynę, która działa przeciwzapalnie.

Ponadto aloes aktywizuje komórki tkanki łącznej, które są odpowiedzialne za gojenie się skóry. Co zrobić, aby szybko poczuć ulgę? Nasącz gazę schłodzonym sokiem z aloesu i przyłóż do oparzonej skóry. Odczekaj 15 minut i gotowe.

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne: wykorzystaj ziemniaki

Mało kto wie, że w łagodzeniu poparzeń skóry skuteczne są też klasyczne ziemniaki. Łagodzą one ból i zapobiegają pojawianiu się pęcherzy na świeżo poparzonej skórze. Wszystko dzięki zawartych w nich substancjach, które wykazują działanie, podobne do atropiny. Znajduje się w nich także krochmal, który chroni skórę przed podrażnieniami. Aby przynieść ulgę skórze, możesz wykorzystać ziemniaki w postaci plasterków lub zmielonych na gęstą paćkę. Nałóż je na skórę i ciesz się ulgą w bólu.

Więcej o: