"Krzywdzi, szkaluje, poniża". Małgorzata Rozenek dosadnie o podręczniku do nowego przedmiotu szkolnego

Trwająca reforma szkolnictwa budzi w społeczeństwie mieszane uczucia. W sieci ponownie w tej sprawie zrobiło się głośno po publikacji podręcznika do nowego przedmiotu, który pojawi się od września w polskich szkołach, czyli historii i teraźniejszości. Dosadnie postanowiła go skomentować Małgorzata Rozenek-Majdan.

Małgorzata Rozenek-Majdan aktywnie propaguje w Polsce metodę in vitro. Gwiazda sama bowiem dzięki niej mogła zostać mamą Stanisława, Tadeusza i Henryka. To był m.in. powód, dla którego 44-latka utworzyła Fundacje MRM. Nic dziwnego zatem, że fragmenty zwarte w podręczniku do nowego przedmiotu szkolnego oburzyły Rozenek. 

Małgorzata Rozenek-Majdan krytykuje autora nowych podręczników szkolnych 

Od września w polskich szkołach przedmiot wiedza o społeczeństwie ma zostać zastąpiony przez historię i teraźniejszość. Już wiadomo, jakie podręczniki będą w związku z tym obowiązywały miliony uczniów. Niestety zawarte w nim treści pozostawiają wiele do życzenia, co postanowiła skomentować na swoim instagramowym koncie Małgorzata Rozenek-Majdan. 

Autor książki sposób zapłodnienia in vitro określa jako "hodowlę" i zadaje pytanie "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?". Te słowa wyjątkowo oburzyły prezenterkę, która dosadnie je skomentowała: 

'Kto będzie kochał te dzieci?' Odpowiadam kur*a, JA!

44-latka w swoim wpisie stwierdziła, że treści nowego podręcznika "krzywdzą, szkalują, poniżają dzieci, rodziców, ich rodziny i przyjaciół". Podkreśliła jednocześnie, że niepłodność jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka coraz więcej osób: 

Obecnie wg szacunków Polskiego Towarzystwa Medycyny i Rozrodu boryka się z nią niemalże 1,5 miliona par – prognozy są nieubłagane, w kolejnych latach będzie ich jeszcze więcej. To oznacza, że będzie jeszcze więcej realnych ludzi, potrzebujących leczenia za pomocą różnych metod, w tym często najskuteczniejszej metody – in vitro. Ludzie będą potrzebowali leczenia. In vitro jest skutecznym, przebadanym procesem medycznym.
 

Małgorzata Rozenek w komentarzach mogła liczyć na wiele słów wsparcia

Wpis prezenterki nie pozostał obojętny jej obserwatorom. Większość z nich jest równie oburzona tym, w jaką stronę idzie edukacja dzieci: 

Boże to jest nieprawdopodobne co się w tym kraju dzieje. Cała nadzieja w mądrych rodzicach, którzy dużo rozmawiają z dziećmi. Jestem przerażona. Jak można tak dzielić ludzi, takie coś powiedzieć o dzieciach… kiedy ta farsa się skończy 
I ja nauczyciel po 15 latach pracy mam tego uczyć. Liczę na mądrość moich kolegów i koleżanek.
Wypowiem się jako nauczyciel i kobieta w trakcie procesu ivf... Boże w jakim my ciemnogrodzie żyjemy. Jeśli naprawdę będzie taki podręcznik w mojej szkole, to będę siedzieć po nocach w bibliotece i wycinać te strony....
Więcej o: