Kiedy sadzić hortensje, lawendę i tulipany? Dzięki nim twój gród będzie piękny o każdej porze roku

Każdy początkujący ogrodnik może zastanawiać się kiedy sadzić hortensje, lawendę, a kiedy tulipany, aby w następnym roku pięknie kwitły? Jeżeli zrobisz to w odpowiednim terminie, twój ogród będzie pełen kolorów o każdej porze roku.

W naszym ogrodzie już na etapie jego aranżacji powinniśmy zadbać o różnorodność. Nie tylko kolorystyczną, ale także zwróćmy uwagę, aby rośliny, które się tam znajdą kwitły o różnych porach roku. Dzięki temu ogród będzie pełen barw w każdym ciepłym miesiącu.

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Kiedy sadzić tulipany w ogrodzie, aby kwitły kolejnym roku?

Jeżeli chcemy, aby tulipany zachwycały swoimi pięknymi kwiatami już następnej wiosny, pamiętaj, aby umieścić je w ziemi w określonym czasie. Najlepszymi miesiącami na zasadzenie cebulek będą wrzesień i październik. Okres późniejszego chłodu jest niezbędny do zainicjowania kwitnienia! Bez zimna tulipany nie zakwitną.

Jeżeli zakupiliśmy nasze cebulki tulipana szybciej, nie umieszczajmy ich od razu w ziemi. Należy przechować je w umiarkowanej temperaturze 15 stopni Celsjusza. Umieść je też w skrzyneczkach wypełnionych torfem, trocinami lub suchym piaskiem przy zachowaniu do czasu ich wysadu w wyżej wspomnianych miesiącach.

Kiedy sadzić lawendę do gruntu? W jej przypadku czasu jest wiele

Jeżeli chcemy, aby w naszym ogrodzie zagościła też lawenda w jej przypadku, mamy dużą dowolność w terminie sadzenia. Roślinę można umieścić w gruncie lub donicy zarówno wiosną, jesienią, jak i latem. Można to robić od kwietnia do października, czyli w czasie gdy lawenda kwitnie. Podobnie jest z przesadzaniem lawendy. Jest to możliwe przez cały jej okres wegetacyjny.

Kiedy sadzić hortensje, aby pięknie zakwitła? 

Niestety najlepszy czas na wysadzenie hortensji do gruntu nie jest jasno określony. Roślinę tą możemy bowiem kupić w doniczkach i sadzić w ogrodach od wiosny aż do późnej jesieni, czyli mniej więcej od kwietnia do listopada. Najważniejszą zasadą, jaką trzeba przestrzegać, jest to, aby unikać umieszczania ich w ziemi późną jesienią i bardzo wczesną wiosną gdy istnieje ryzyko mocnych przymrozków. Wszystko dlatego, że hortensja niezbyt dobrze znosi niskie temperatury i potrzebuje odpowiednio dużo czasu na ukorzenienie się.

Więcej o: