Jak wyczyścić ściany bez malowania? Te sprytne sposoby pomogą usunąć brud, pleśń, a nawet marker

Zastanawiasz się jak wyczyścić brudne ściany bez konieczności ponownego ich malowania? Te sprytne domowe sposoby pomogą ci usunąć z nich brud, pleśń czy nawet marker i tusz. Dodatkowo nie wydasz na nie więcej niż 3 zł.

Na rynku dostępne są farby gwarantujące nam możliwość ich mycia z brudu. Technika ta zadziała jednak tylko w przypadku gdy zabrudzenia te wytrzemy od razu gdy do nich dojdzie. Jeżeli poczekamy dłuży czas, możemy mieć już tym problem. Dziś przedstawimy kilka produktów, które mogą ułatwić to zadanie.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Sanah wzięła ślub Sanah w "cudownej sukience" oczarowała wszystkich! Podobna w CA i Mohito

Jak wyczyścić ścianę bez malowania? Możesz wykorzystać domowe sposoby

Przed przystąpieniem do mycia naszych ścian zawsze w pierwszej kolejności dokładnie je odkurzmy. Pozbędziemy się w ten sposób wszelkich pajęczym czy kuchu. Możesz to zrobić za pomocą zwykłej zmiotki, szczotki lub odkurzaczaDo większości zwłaszcza tych świeżych zanieczyszczeń na ścianach wystarczy mieszanka ciepłej wody z mydłem. Przetrzyj, nią plamy, lecz nie szoruj, bo możesz zetrzeć farbę. Kiedy jednak mydło nie wystarcza, możesz zrobić kilka domowych skutecznych mikstur.

Brud i pleśń na ścianie jak się jej pozbyć? Potrzebny ci ocet

Jeżeli na naszej ścianie powstały cięższe zabrudzenia, a nawet pleśń sięgnij po ocet. Usunie plamy, nie zostawi też śladów i ma o działanie grzybobójcze. Jak go użyć?

  1. Dokładnie osusz ścianę
  2. Ocet spirytusowy rozcieńczony w stosunku 4:1 z wodą
  3. Rozprowadź w miejscu, w którym pojawił się grzyb lub plamy czy brud.
  4. Po 15 minutach należy zmyć środek.

Kiedy sadzić hortensje, lawendę, a kiedy tulipany? Dzięki nim twój gród będzie piękny o każdej porze roku Kiedy sadzić hortensje i tulipany, aby pięknie kwitły w kolejnym roku?

Jak wyczyścić ściany z brudu takiego jak markery czy tusz?

Jeżeli w naszym domu są dzieci łatwo o pobrudzenie ścian nie tylko jedzeniem czy brudnymi rękami. Mogą pojawić się na nich ślady kredek, markerów, tuszy czy ołówka. Aby się ich pozbyć, wymieszaj pół szklanki wody z łyżką sody oczyszczonej. Powstałą masę nałóż na szmatkę i czyść ścianę, aż plama nie zniknie.

Więcej o: