Łukasz Zagrobelny obecnie jest znany przede wszystkim z ról w popularnych musicalach, ale jego kariera zaczęła się już we wczesnych latach dwutysięcznych. To dostrzeżony przez samą Elżbietę Zapendowską talent, który błyszczał m.in. w "Szansie na Sukces" i "Idolu", a także " Show!Time". W 2003 roku nie zakwalifikował się do finału "Idola", ale już cztery lata później jego hity śpiewała cała Polska! Co dziś u niego słychać? Nie zrezygnował ze swojej pasji.
Lukasz Zagrobelny wziął udział w programie "Idol" w 2003 roku. Była to druga edycja show, jednak jurorka z programu- Elżbieta Zapendowska wypatrzyła w nim muzyczny potencjał już kilka lat wcześniej. W 1997 roku nauczycielka śpiewu zwróciła uwagę na talent młodego chłopaka i zaprosiła go na warsztaty wokalne, które wraz z Andrzejem Głowackim prowadziła w Grudziądzu. Dwa lata później, muzyk po lekcjach u znanej krytyczki wokalnej trafił na scenę 36. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaśpiewał utwór z repertuaru Mietka Szcześniaka. Tam z kolei dostrzegła go Natalia Kukulska, u której zaczął śpiewać w chórkach. Ta droga zaprowadziła go aż do półfinału "Idola".
W drugiej edycji programu "Idol" Łukasz Zagrobelny zakończył swoją historię w półfinale. W internecie znaleźć można nagranie, na którym muzyk wykonuje utwór "When a Man Loves a Woman".
Na krótko po zakończeniu programu udało mu się podpisać kontrakt z wytwórnią i od razu wziął się za przygotowywanie materiału na solową płytę. 24 września 2007, wydał pierwszy solowy album studyjny pt. Myśli warte słów. Jego hity, takie jak 'Nieprawda" i "Życie na czekanie" śpiewała cała Polska! Na szczytach list przebojów pojawił się też utwór "Nie kłam, że kochasz mnie" zaśpiewany w duecie z Eweliną Flintą.
Początki kariery Zagrobelnego to także bardzo udane debiuty w musicalach. Już we wczesnych latach 2000. związał się z teatrem muzycznym "Roma" w Warszawie. W 2000 znalazł się w obsadzie, w której zagrał trzy role: Thuy, Schultza i żandarma. W TM „Roma" wystąpił w musicalach: Grease (2002) jako Richie, Miss Saigon (żandarm/Thuy/Schultz), Koty Andrew Lloyda Webbera (2004) jako Wiktor, Taniec wampirów Jima Steinmana (2005), Akademia pana Kleksa (2007) Andrzeja Korzyńskiego w roli Alojzego Bąbla i Filipa Golarza, Nędznicy (2010) w roli Enjolrasa, charyzmatycznego przywódcy studentów. Pojawiał się też regularnie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, czy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jego najnowsza rola muzyczna, to Enjolras w musicalu "Les Misérables" w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Oprócz kariery musicalowej Łukasz Zagrobelny nadal próbuje podbić rynek muzyczny solowymi nagraniami. W 2020 roku wydał singiel zatytułowany "Jeszcze nie raz".