Jak wyczyścić dywan na sucho? Wetrzyj ten produkt w wykładzinę i usuń uporczywe plamy

Twój dywan jest mocno zabrudzony, a Ty nie masz czasu, żeby zanieść go do pralni albo nie posiadasz specjalnego sprzętu do czyszczenia? Nic straconego. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić dywan na sucho w skuteczny sposób. Pomogą w tym celu tanie, łatwodostępne domowe sposoby.

Dywany to jedna z głównych ozdób w domu. Pomieszczenie dzięki nim staje się przytulniejsze i zyskuje wyrazu. Niestety nieregularne czyszczenie prowadzi do niechcianych konsekwencji w postaci nagromadzonego w strukturze dywanu kurzu, sierści czy bakterii. Jak najlepiej wyprać dywan ręcznie domowym sposobem? Podpowiadamy.

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Jak przygotować dywan do czyszczenia? O tym należy pamiętać

Zanim przystąpisz do właściwej części, czyli gruntownego prania dywanu zacznij od przygotowań. Będą one miały wpływ na dalsze etapy oraz finalny efekt prania. Usuń powierzchownie dywan z kurzu, sierści oraz pozostałych zanieczyszczeń. Zrobisz to, dzięki wytrzepaniu go na zewnątrz budynku. Unikniesz wtedy rozprzestrzeniania się brudu wewnątrz mieszkania.

Jak wyczyścić dywan na sucho? Pomoże mieszanka sody oczyszczonej z wodą

Samodzielne, ręczne czyszczenie dywanu wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Sprawę ułatwiają środki dostępne w domu. Skorzystaj z właściwości dobrze znanej sody oczyszczonej. Postępuj krok po kroku i przywróć dywanowi dawny wygląd i usuń zalegające plamy:

  1. Gdy już porządnie odkurzysz dywan, przejdź do właściwego czyszczenia.
  2. Sięgnij po sodę oczyszczoną. Odmierz łyżkę i wymieszaj ją z kilkoma kroplami wody.
  3. Mieszaj do momentu powstania konsystencji jednolitej pasty.
  4. Nałóż powstałą substancję na plamy i delikatnie wetrzyj.
  5. Usuń pozostałości przy użyciu wilgotnego ręcznika papierowego.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: