Jak szybko rosną włosy? Domowe maseczki na szybszy porost. Składniki znajdziesz w kuchni

Piękne i długie to marzenie wielu z nas. Jednak to, jak szybko rosną włosy, zależy od wielu czynników. Nie wszystkie są zależne od nas. Dzięki produktom, które znajdziemy w kuchni, możemy wspomóc ten proces.

Fryzura jest ważnym elementem naszego wizerunku. Nic więc dziwnego, że zabiegi wykonywane u fryzjera są jednymi z najczęstszych, na jakie decydują się kobiety. Na szczęście, o piękne i długie włosy możemy zadbać także w zaciszu swojego domu.

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Jak szybko rosną włosy?

Tempo wzrostu włosów jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników — genów, wieku, hormonów, stanu zdrowia oraz diety. Przyjęło się jednak, że przeciętnie jest to około 1 centymetra miesięcznie. Zdrowe rosną zdecydowanie szybciej.

Z tych rzeczy zrezygnuj, jeśli chcesz cieszyć się długimi włosami

O włosy powinniśmy zadbać dwutorowo — wewnętrznie i zewnętrznie. Dieta bogata w białka, witaminy i minerały oraz minimum 2 litry wody dziennie, to połowa sukcesu. Pamiętajmy, że jest to również ważny element profilaktyki zdrowotnej — odpowiednio nawodniony i odżywiony od wewnątrz organizm to lepsze samopoczucie oraz większa ochrona przed chorobami.

Warto zrezygnować ze stylizacji, w szczególności tej z użyciem ciepła. Stosujmy odpowiednio dobrane kosmetyki: szampony, odżywki i maski. Super zadziałają regularne masaże, peelingi enzymatyczne oraz wcierki. Możesz również wspomóc się kosmetykami wykonanymi w domu.

Domowe maseczki na szybszy porost włosów

Maseczka z drożdży

Składniki: 

  • 1 kostka drożdży
  • trochę ciepłego mleka
  • 4 łyżki olejku rycynowego

Drożdże rozpuszczamy w ciepłym mleku, dodajemy olejku i mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Po ostudzeniu nakładamy na suche włosy i skórę głowy dokładnie ją masując. Pozostawiamy na około 30 minut i zmywamy.

Drożdże zawierają biotynę, która dba o włosy i hamuje proces wypadania oraz siwienia. Przy regularnym stosowaniu pobudza cebulki do wzrostu, odżywia i sprawia, że włosy mniej się przetłuszczają.

Maseczka z jajek

Składniki:

  • 1 jajko
  • 1 łyżka miodu

Składniki mieszamy i nakładamy na głowę na maksymalnie godzinę. Spłukujemy ciepłą wodą.

Jajko wspomaga walkę z łupieżem i łamiącymi się włosami. Działa odżywczo, wzmacniająco i przyspiesza ich wzrost. 

Więcej o: