Polskie gwiazdy opalają się topless. Blanka Lipińska i Maja Ostaszewska mają w tym wspólny cel. "Brawo!"

Blanka Lipińska i Maja Ostaszewska topless opalają się nad morzem. Obie panie wzięły udział w szczególnej akcji, która ma na celu normalizowanie takiej formy wypoczynku. W komentarzach posypały się gratulacje dla takiej postawy. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Opalanie topless w Polsce wciąż budzi kontrowersje. Pomimo tego, że w wielu innych krajach jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, na polskich plażach można usłyszeć słowa krytyki, a nawet... dostać za to mandat! Maja Ostaszewska oraz Blanka Lipińska zaprotestowały przeciwko tym obyczajom. Wzięły udział w ważnej akcji, a przy okazji skorzystały z łapania promieni słonecznych bez stanika.

Zobacz wideo Aleksandra Domańska pływa topless w jeziorze

Maja Ostaszewska opala się topless. Zdjęcie opatrzyła ważnym komunikatem

Gdzie ważna sprawa społeczna, tam Maja Ostaszewska. Aktorka chętnie udziela się w mediach społecznościowych i odważnie wypowiada się na ważne tematy. Tym razem zamieściła na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje na plaży topless. Opatrzyła je ważnym podpisem. Okazuje się, że wzięła udział w akcji TOP FREEDOM, która ma na celu normalizowania opalania topless, ale też szerzenia wiedzy na temat świadomości o kobiecym ciele, a zwłaszcza o tym, że piersi, a zwłaszcza sutki są zwykłym elementem ciała, którego nie powinno się w żaden sposób seksualizować.

Zdjęcie z wakacji - beztroska, odpoczynek, plaża i ciało. Za granicą najczęsciej plażuję topless i nikogo to nie dziwi. W Polsce można za to dostać nawet mandat - oczywiście, jeśli jest się kobietą. Dlaczego? Mamy różne ciała, ale jesteśmy równi i równe w swoich prawach. Wczoraj ruszyła bardzo fajna społeczna i oddolna akcja TOPFREEDOM.PL, której twórczynie upominają się o równość do odsłonięcia klatki piersiowej wszędzie tam, gdzie połowa społeczeństwa ma do tego prawo, w tym na plaży. O nieseksualizowanie kobiecego ciała. O szacunek dla każdego ciała - takiego, jakie jest. Takie myślenie jest mi bardzo bliskie więc polecam kampanię Waszej uwadze. Sama mam dosyć udawania, ze np nie istnieje coś takiego jak kobiece sutki.
 

Blanka Lipińska topless. Celebrytka przyłączyła się do ważnej akcji

W filmach i książkach Blanki Lipińskiej nie brakuje erotycznych wątków i odważnych scen. Jest to jednak wyraz kreatywności literackiej, a "365 dni" stworzyło ku temu idealną przestrzeń. Na erotyzm nie ma natomiast miejsca, kiedy kobieta pozuje na plaży topless. Ten wątek poruszyła celebrytka, reżyserka i pisarka w swoim ostatnim instagramowym wpisie. Zainspirowana postem Mai Ostaszewskiej, opublikowała zdjęcie, gdzie pozuje topless i podpisała je słowami:

U pani @ostaszewskamaja_official dowiedziałam się o akcji #TopFreedomPl Od lat wiele kontrowersji budzi moje opalanie się toples ??????? Ja nie widzę w tym nic strasznego, nadzwyczajnego czy niestosownego. Za granicą widok piersi na plaży albo całkowicie nagich ludzi (...) to coś absolutnie normalnego. Chcemy być tacy „europejscy"…może już zatem czas wyjść z zaścianka i zacząć tacy być ?
 

Pod publikacją zarówno Lipińskiej, jak i Ostaszewskiej pojawiła się lawina pozytywnych komentarzy. Pisano:

Brawo! Taka postawa jest bardzo potrzebna
opalanie topless jest super brawo
ja kocham tak się opalać! 
Więcej o: