Naturalny i domowy sposób na muchy. Te 2 triki pomogą pozbyć się insektów raz na zawsze

Zastanawiasz się, jaki domowy sposób na muchy będzie skuteczny? Warto dowiedzieć się, jakie rzeczy mogą je odstraszyć na dobre oraz czego unikać, żeby ich nie przyciągnąć. Poznaj rozwiązania, dzięki którym pozbędziesz się nieproszonych gości z twojego otoczenia.

Insekty, do których należą muchy, mogą być nosicielami wielu bakterii. Ważne jest więc, żeby wiedzieć, jak skutecznie je odstraszyć. Zacznij działać od razu, zanim przenoszone przez nie patogeny zaczną się rozprzestrzeniać np. podczas pełzania po jedzeniu znajdującym się w kuchni.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Małgorzata Kożuchowska zachwyciła fryzurą. 'Zdecydowanie lepiej niż w krótkich' (zdjęcie ilustracyjne) Małgorzata Kożuchowska ma najmodniejszą torbę na lato za 1130 zł

Domowy sposób na muchy. Te rośliny skutecznie je odstraszą

Jednym z domowych trików, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianych insektów w twoim otoczeniu, jest obecność niektórych roślin w pomieszczeniach. Postaw więc na zakup mięty, lawendy, bazylii. Uwalniają one olejki eteryczne, które są związkami zapachowymi, od których muchy trzymają się z daleka. Dobrym pomysłem jest również posadzenie tych roślin w pobliżu altany i ogrodzie. W ten sposób stworzymy naturalną barierę, której insekty nie przekroczą.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Jak pozbyć się mrówek z domu i ogrodu? Sięgnij po przyprawę

Pieprz cayenne i woda. Niezawodne rozwiązanie na muchy w domu

Kolejnym naturalnym i domowym sposobem, który warto wypróbować, w celu zwalczenia much z otoczenia jest metoda z pieprzem cayenne oraz wodą. Wystarczy, że do butelki wypierz odrobinę przyprawy i zalejesz wrzącą wodą. Całość dobrze wstrząśnij. Wnętrze spryskane tą mieszanką zredukuje ilość pojawiających się much. Jego działanie jest porównywalne do niektórych środków owadobójczych.

dywan Jak wyczyścić dywan na sucho? Wystarczy wetrzeć sodę oczyszczoną

Co przyciąga muchy do domu? Warto wiedzieć

Warto dysponować wiedzą, co przyciąga insekty do naszego domu. Muchy lubią zapach odchodów oraz amoniaku. Bez wątpienia, zjawią się więc w pobliżu zepsutych owoców, warzyw czy resztek jedzenia. Pamiętaj więc o szybkim pozbywaniu się nieświeżej żywności z domu oraz szczelnym domykaniu kosza na śmieci.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: