Pamiętacie Marynę z serialu "Janosik"? Dziś ma 72 lata. Kultowa rola okazała się dla niej przekleństwem

Rola Maryny w serialu "Janosik" sprawiła, że 25-letnia wówczas Ewa Lemańska stała się prawdziwą gwiazdą. Jak po ogromnym sukcesie potoczyła się jej kariera? Z pewnością nie tak, jak sobie wyobrażała.

Ewa Lemańska studia ukończyła na PWST w Łodzi. Już na studiach rozpoczęła swoją przygodę z teatrem, a w telewizji zadebiutowała rolą w "Doktor Ewa", a rok później otrzymała angaż do "Jak daleko stąd, jak blisko". Prawdziwą popularność przyniosła jej natomiast rola Maryny w kultowym serialu "Janosik". Niestety mimo ogromnego sukcesu serialu, kariera Lemańskiej nie potoczyła się tak, jak chciała. 

Ewa WachowiczEwa Wachowicz zachwyca sukienką na wesele. Kolor? "Bajeczny"

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Zagrała Marynę w serialu "Janosik". Ta łatka przylgnęła do niej na lata

Serial "Janosik" z Markiem Perepeczko w roli głównej okazał się prawdziwym hitem. Miał być również trampoliną do wielkiej kariery dla Ewy Lemańskiej, która wcielała się w rolę Maryny. Niestety, choć aktorka zyskała ogromną popularność, to jednocześnie została zaszufladkowana przez producentów filmowych

Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać. 
 

Zagrała później jeszcze w kilku produkcjach tj. "Niewidzialna kamera" czy "Dom". Po występie w "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" w 1981 roku postanowiła wyjechać do Nowego Jorku i tam spróbować swoich sił w aktorstwie. Niestety brak znajomości angielskiego sprawił, że w filmach za oceanem pojawiała się jedynie jako statystka. 

Rozpoczęła zatem karierę w modelingu, którą kontynuowała przez 10 lat. Lemańska brała udział w pokazach w Mediolanie, Paryżu czy Londynie. 

Ewa Lemańska trzykrotnie zmagała się z rakiem. Życie jej nie oszczędzało 

Po raz pierwszy nowotwór u Lemańskiej wykryto w 1998 roku. Aktorka zmagała się z rakiem piersi. 

Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić. 

Postanowiła stawić czoło chorobie i skłoniło ją to również do zainteresowania się medycyną. Udało się jej ukończyć szkołę pielęgniarską, a także rozpocząć pracę jako asystentka lekarza na Florydzie, gdzie osiedliła się na stałe. 

Jennifer AnistonJennifer Aniston zachwyca na plaży. "Wciąż masz wspaniałe ciało"

Pokonała raka piersi, niestety wkrótce wykryto u aktorki guza mózgu. Wówczas mieszkała ze swoim drugim mężem w Korei Południowej i tam poddała się operacji, dzięki której wygrała walkę z chorobą. Kolejny cios czekał na Lemańską w 2016 roku. Wtedy właśnie dowiedziała się, że nowotwór zaatakował po raz trzeci — tym razem czerniak. 

Na początku myślałam, że to jest jakiś grzyb na palcu lewej stopy, nie myślałam, że to czerniak. Ale w końcu tak mnie zaczął boleć, że poszłam do lekarza i przestałam się sama diagnozować. Trzeba było szybkich działań. Obcięto mi ten palec. Amputowano. Na szczęście nie mam żadnych przerzutów, a węzły chłonne są wolne od komórek nowotworowych. Mimo to cały czas jestem pod opieką onkologiczną

Miłość niczym z filmów, czyli życie uczuciowe Ewy Lemańskiej 

Lemańska wychodziła za mąż czterokrotnie. Z pierwszą miłością rozwiodła się w 1980 roku, choć samo zakończenie związku było dla niej niemałą niespodzianką, co wyznała w Super Expressie:

Pierwszym był aktor Cezary, który popełnił samobójstwo w 2001 roku. Byliśmy bardzo szczęśliwym małżeństwem przez jakieś dwa lata. Ale na koniec okazało się, że był gejem. Pewnego dnia przyszedł do mnie ze swoim chłopakiem, z którym mnie zdradzał, i powiedział, że nie chce już być ze mną. Byłam w prawdziwym szoku, zwłaszcza że ten chłopak był strasznie brzydki. 

Jej następnym wybrankiem był "włoski mafiozo z Sycylii", ale ta relacja również nie przetrwała. Później związała się z Olgierdem Roycewiczem, z którym doczekała się dwóch synów. Wspólnie spędzili 14 lat. Ostatnim mężem Lemańskiej był biznesmen James Rooney. Bardzo wspierał ją podczas walki z chorobą, ale po 12 latach para postanowiła się rozstać. 

Więcej o: