Naturalne sposoby przynoszące ulgę w czasie okresu. Wypróbuj triki, dzięki którym ból zniknie w okamgnieniu

Nawet ponad połowę młodych kobiet dotyczy problem bolącego miesiączkowania. Ból brzucha bywa na tyle dokuczliwy, że uniemożliwia im codzienne funkcjonowanie. Na szczęście pomocne okazują się naturalne sposoby przynoszące ulgę i zmniejszające ból.

Niekiedy ból podczas miesiączki pojawia się wraz z krwawieniem. Czasami też kobiety obserwują go już kilka dni przed. Oprócz dominujących dolegliwości w okolicy podbrzusza pojawiają się również inne objawy. Zaliczają się do nich: zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, zmęczenie czy wahania nastroju. Brzuch w tym czasie bywa nabrzmiały. 

Zobacz wideo Okres co trzy tygodnie to wciąż norma. Kiedy wówczas są dni płodne? Ginekolog wyjaśnia

Naturalne sposoby przynoszące ulgę w czasie okresu. Jak złagodzić ból?

Bolesna menstruacja dotyczy wielu kobiet i często powraca wraz z kolejną miesiączką. Warto wiedzieć, jak złagodzić dokuczające w tym czasie dolegliwości bólowe. Kwestią, o której nie należy zapominać, jest odpowiednio zbilansowana dieta. Unikaj więc przetworzonych, tłustych, słonych oraz ostrych posiłków. Zanim sięgniesz po specjalne środki, spróbuj skorzystać z naturalnych rozwiązań. Zaliczają się do nich:

  • ciepłe kąpiele,
  • unikanie stresu, 
  • lekka aktywność fizyczna, 
  • stosowanie ciepłych okładów,
  • korzystanie z technik relaksacyjnych, 
  • spożywanie naparów ziołowych, np. z liści rumianku lub malin.

Domowe sposoby na bóle brzucha podczas miesiączki. Wykonaj specjalny masaż

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów przynoszących ulgę podczas bolącego okresu menstruacji jest wykonywanie masażu. Technika skupia się na głębokich mięśniach przykręgosłupowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Manualna terapia przyczynia się nie tylko to uczucia ulgi, ale również zmniejszenia czasu dokuczliwego bólu.

 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: