Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Te skuteczne triki ogrodnika wypędzą go na zawsze

Na twoim idealnie zielonym trawniku pojawiły się nieestetyczne kopce, a ty zaczynasz rozmyślać jak pozbyć się kreta z ogrodu? Każdy doświadczony ogrodnik zna te trzy triki, dzięki którym te małe ssaki szybko uciekają. Poznaj je i ty.

Kret europejski to ssak z rodziny kretowanych, zaliczanych do rzędu ryjówkokształtnych. Ma on walcowate pociągłe ciało o ciemnym umaszczeniu. Do tego krótkie masywne kończyny zakończone dużymi, rozbudowanymi dłońmi, które działają podobnie jak łopaty. To właśnie nimi kret draży korytarze pod ziemią i nimi często uszkadza nasze rośliny. Stworzenie to jednak jest pożyteczne, ponieważ żywi się owadami. Pozbywając się go z ogrodu, stosujmy metody odstraszające i nie róbmy mu krzywdy. Oto kilka popularnych, które zna każdy doświadczony ogrodnik.

Zobacz wideo Kopiec kreta

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Wykorzystaj sierść lub włosy

Kret tak jak każde inne stworzenie niektóre zapachy lubi a innych nie znosi. Posiadając wiedze na temat tych nielubianych, możemy bez problemu odstraszyć tego małego ssaka z naszego ogrodu czy trawnika. W tym celu wystarczy stworzyć kulki z futra pupila lub naszych włosów. Zwierzęta te bardzo nie lubią ich zapachu. Włóż je zatem do norki i ją zasyp to powinno pomóc tak, aby kret zmienił miejsce bytowania.

Ten sposób na kreta zna każdy doświadczony ogrodnik

Choć krety są niemal całkowicie ślepe, mają bardzo wyostrzony słuch. Z tego powodu jednym z  najlepszych sposobów na pozbycie się ich z posesji jest użycie sygnałów dźwiękowych w postaci np. odstraszaczy emitujących dźwięki oraz wibracje o niskiej częstotliwości. Krety nie są w stanie funkcjonować tam, gdzie jest głośno i szybko uciekają. Do stworzenia takiego urządzenia wystarczy pusta butelka lub puszka i metalowy drąg, który wbijemy w ziemie a dokładniej w korytarz lub norę. Na jego powierzchnię nałóż wyżej wspomnianą puszkę lub butelkę, która na wietrze będzie obijać się o metal. Dzięki temu emitować będzie dźwięk i wibrację. Dobry jest też klasyczny dziecięcy wiatrak wbity wprost w kreci korytarz.

Domowe sposoby na kreta są szybkie i skuteczne. Użyj octu

Mocny i drażniący zapach octu szybko może odpędzić kreta z naszego ogrodu. Aby skorzystać z tej metody, rozcieńcz go z wodą w konewce, a następnie wlej bezpośrednio do kopca. Następnie zasyp otwór. Przez kolejne dni wlewaj wodę z octem w kolejne kretowiska i je zasypuj. Nie należy jednak zalewać wszystkich na raz, aby dać temu stworzeniu szanse na ucieczkę.

Więcej o: