Stopa każdego z nas składa się z 26 kości, 33 stawów i 107 więzadeł. Jednak każdy z nas jest inny i w przypadku też zdarzają się odstępstwa od reguły. Z książkowego założenia wszystkie stopy są zbudowane bardzo podobnie. Jednak w życiu bywa inaczej i już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że nasze stopy różnią się od tych, które mają nasi rodzice czy rodzeństwo. Łatwo wyróżnić trzy rodzaje budowy stóp tzw. stopę grecką, rzymską i egipską.
Spośród trzech rodzajów stop najpopularniejsza jest tzw. stopa egipska. Posiada ją około 70 proc. społeczeństwa. W tym przypadku paluch jest najdłuższym palcem. Najrzadszym rodzajem jest stopa rzymska, inaczej nazywana kwadratową czy też polinezyjską. Zaledwie 10 proc. populacji posiada taki układ palców. Ostatni rodzaj to stopa grecka, inaczej nazywana stopą Mortona. W tym przypadku najdłuższym palcem jest ten drugi. Taką budowę stopy ma 20 proc. populacji.
Stopa rzymska często nazywana jest też stopą polinezyjską. Charakteryzuje się tym, że I, II i III palec jest niemal tej samej długości. Natomiast IV i V są już znacznie krótsze. Dzięki takiej budowie stopa znosi znacznie większe obciążenie i długotrwały brak ruchu. Rozkład ciężaru w tym przypadku w porównaniu do pozostałych rodzajów, jest najkorzystniejszy. Dzięki temu osoby posiadające stopę rzymską nie obserwują u siebie właściwie żadnych schorzeń.
Stopy na lato https://www.instagram.com/feet_leninha/
Wyjątkowi posiadacza stopy o budowie rzymskiej są ekstrawertykami i uwielbiają być w centrum zainteresowania. Lubią uczyć się wszystkiego, co nowe i podróżować w ekscytujące miejsca. Często mają również wybuchowy i awanturniczy charakter. Warto oczywiście jednak podchodzić do tego z przymrużeniem oka, gdyż budowa stopy nie przesądza o charakterze drugiej osoby.