Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i chłonne? To proste! Zastąp płyn tym produktem

Z ręczników korzystamy wielokrotnie każdego dnia, dlatego ważne jest, aby dobrze spełniały swoją rolę. Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i przyjemne w dotyku na długo? To dużo łatwiejsze, niż może się wydawać. Wystarczy, że płyn do płukania zamienisz na produkt, który znajdziesz w kuchni.

Po kąpieli miło jest wytrzeć się i otulić miękkim, chłonnym ręcznikiem. Niestety, często z powodu nieodpowiedniego prania stają się one szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym będą służyły długo w swojej najmilszej formie.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Dzięki temu zabiegowi ręczniki zaczną chłonąć wodę. Zrób to zanim zaczniesz z nich korzystać

Zanim włożymy ręczniki do pralki, bezwzględnie powinniśmy zaznajomić się z instrukcjami od producenta. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, program prania może się różnić.

Przed pierwszym użyciem dobrze przez noc namoczyć ręczniki w zimnej wodzie z dodatkiem octu. Dzięki temu nie tylko zabezpieczymy ich kolor, ale także sprawimy, że zaczną wchłaniać wilgoć. Dopiero po tym zabiegu wypierzmy je w pralce. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pozbyliśmy się całego brudu oraz kurzu.

W jakiej temperaturze prać ręczniki by się nie zniszczyły?

Zazwyczaj ręczniki pierzemy w temperaturze pomiędzy 40 a 60°C, nie rzadziej niż raz na tydzień. Jeśli nasza łazienka ma słabą wentylację, ze względu na wilgoć powinniśmy robić to częściej. Nie przeładowujemy pralki i nie dorzucamy do prania pościeli czy prześcieradeł. Zamiast proszku używamy specjalnego żelu lub płynu. Dzięki temu nic nie osadzi się na jego włóknach i nie sprawi, że stanie się szorstki. Absolutnie nie powinniśmy używać płynu do płukania. Jego zadanie polega na zatrzymaniu wchłaniania wilgoci, co w przypadku ręczników jest niepożądane. 

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i miłe w dotyku? Zamiast płynu do płukania użyj tego produktu 

Płyn do płukania zastąpisz zwykłym, kuchennym octem. Wystarczy, że dodasz jedną szklankę, a uwolnisz ręczniki od nieprzyjemnego zapachu, uciążliwych zabrudzeń i bakterii. Ocet zadziała także zmiękczająco, dzięki czemu będą dłużej miękkie i przyjemne w dotyku.

Więcej o: