Jak wyczyścić grzejnik z kurzu i pajęczyn? Te sprytne triki zaoszczędzą twój czas

Czyszczenie grzejników to najczęściej pomijany element domowych porządków. Bez wątpienia zadanie to nie jest łatwe zwłaszcza gdy posiadamy kaloryfery żeberkowe. Wystarczy jednak ten prosty trik, aby ponownie lśniły czystością.

Czyszczeni grzejników powinno być wykonywane regularnie tak jak innych elementów wyposażenia naszego domu. Gromadzi się w nim kurz, brud, pajęczyny i bakteria, które mogą mieć negatywny wpływ na stan powietrza. Wiemy, jak szybko i sprytnie oczyścić kaloryfer.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak często myć grzejnik? Ważny jest odpowiedni moment

Eksperci doradzają, aby pamiętać o dokładnym czyszczeniu grzejnika minimum raz na kilka miesięcy. Najważniejszym momentem jest jednak ten przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Jeśli tego nie zrobimy, po uruchomieniu urządzeń w pomieszczeniach przez kilka dni może unosić się nieprzyjemny zapach przypalonego kurzu, który nagromadził się podczas jego nieużytkowania. Wraz z ciepłym powietrzem unosić będą się do góry rozmaite zanieczyszczenia, które rozprzestrzeniając się po całym mieszkaniu, negatywnie wpływają na układ oddechowy. Szczególnie niekorzystnie oddziałuje to na alergików.

Jak wyczyścić grzejnik z kurzu i pajęczyn? To nie musi być trudne

Aby dokładnie wyczyścić nasz grzejnik z kurzu, brudu czy pajęczyn, przydatny okazuje się odkurzacz. Wystarczy nałożyć wąską końcówkę przeznaczoną do ciężko dostępnych miejsc. Dzięki niej uda nam się dotrzeć do większości zakamarków. Jeżeli jej nie posiadamy, przydatna może być klasyczna rolka po zużytym papierze toaletowym, którą zginamy jedynie na kształt końcówki i umieszczamy na wężu ssącym.

Wykorzystaj ten sprytny trik na czyszczenie grzejnika

Jeżeli bardzo ciężko dotrzeć nam do zgromadzonego wewnątrz grzejnika brudu, możemy wykorzystać sprytny trik. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie suszarki do włosów. Strumień powietrza nakieruj na wnętrze grzejnika od góry i w szczeliny. Jego mocny nadmuch wypchnie na zewnątrz większość brudu i kurzu.

Więcej o: