Wypadają ci włosy? Twój organizm domaga się tych witamin. Sprawią, że kosmyki będą gęste i mocne

Gęste i mocne włosy to marzenie każdej z kobiet. Aby twoje pasma takie były, warto dowiedzieć się, jak to zrobić. Wiele zależy od diety, która wzbogacona o odpowiednie witaminy znacząco wpływa na kondycję włosów. Bez niej, kosmyki mogą wypadać i się łamać.

Włosy, szczególnie latem i zimą są narażone na zniszczenie. Kosmyki słabną, kiedy dotyka ich zbyt wysoka, lub zbyt niska temperatura. Mrozy i upały mogą przyczynić się do ich łamania, wypłowienia i utraty blasku. Warto mieć na uwadze to przez cały rok i zadbać o odpowiednią dietę, która wpłynie na ich kondycje. W ten sposób dostarczysz im odpowiednich witamin i zadbasz o piękny wygląd.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Jak dbać o włosy? Witaminy, które sprawią, że będą mocne i piękne

Witaminy możemy dostarczyć włosom poprzez konkretne produkty, które spożywamy. Niezbędne ich składniki, które wpłyną na wygląd naszych kosmyków to Witamina B5, Witamina B3, Witamina H, Witamina B7, Witamina B9, Witamina B12, Witamina A, Witamina C, Witamina E i Witamina D. Zwłaszcza witamina D sprawdzi się w przypadku łysienia, lub wypadania włosów. Witamina E i C to zaś znakomite antyoksydanty. Wraz z witaminą A przyczyniają się też do znakomitej kondycji paznokci.

Witaminy na włosy znajdziesz w konkretnych produktach. Jak zapobiec wypadaniu?

Aby włosy były zdrowe i mocne należy jeść produkty, które zawierają cynk. Zaliczamy do nich m.in. mięczaki, wątróbkę wołową, cebulę, zielony groszek. Źródło żelaza, które znakomicie poprawia strukturę włosa i sprawia, że włos nie kruszy się, znajdziesz w wątróbce, czerwonym mięsie, sardynkach, mięsie z indyka, fasoli, suszonych morelach, pestkach dyni, botwince, buraczkach, natce pietruszki, szpinaku. Najlepsze źródło Witaminy B3, to ryby morskie, rośliny strączkowe, cebula, pomidory, migdały, produkty pełnoziarniste, grzyby, szparagi, awokado, pietruszka, jarmuż. Najlepsze źródło Witaminy B12: mięso, podroby, ryby, drób, spirulina. Oprócz tego, do diety na mocne i piękne włosy warto dołączyć oleje roślinne, margaryny, kapustę białą, paprykę zieloną i czerwoną, natkę pietruszki. Nie zapominaj, że każdą dietę należy indywidualnie omówić z dietetykiem, ponieważ każdy organizm jest inny. Koniecznie sprawdź też ewentualne alergie pokarmowe.

Więcej o: