Wydaj 2 zł, a Twoja pralka znowu będzie czysta i pachnąca. Niezawodny trik

Jeżeli z twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, który pozostaje na świeżo upranych ubraniach, powinnaś działać szybko! Urządzenie to wymaga dokładnego czyszczenia. Na wykonanie tej czynności szybko i sprytnie wydasz tylko 1,58 zł.

Pralka to urządzenie uruchamiane przez nas prawie codziennie. Aby w odpowiedni sposób dbało ono o czystość naszych ubrań, my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o jej czystość. Niestety urządzenie to nie wykona tego samo. Dziś przedstawimy sposób na wykonanie tej czynności szybko i sprytnie.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czyszczenie pralki: dlaczego jest tak ważne?

Jeżeli chcesz przystąpić do czyszczenia pralki, to powinnaś wiedzieć, że każdy producent w instrukcji zawiera wszelkie informacje dotyczące czyszczenia i konserwacji swojego sprzętu AGD. Niestety często zapominamy o tym ważnym zadaniu, przez co nasza pralka może odwdzięczać się niedopranym, brudnym lub brzydko pachnącym praniem. Jeżeli robimy to według zaleceń, zapobiegamy gromadzeniu się osadów, brudu i resztek środków piorących w bębnie i innych częściach pralki a co za tym idzie, wydłużamy żywotność samego urządzenia. Aby wykonać to szybko i skutecznie wypróbuj ten trik.

Czyszczenie pralki tabletka do zmywarki

Tabletki do zmywarki okazują się skutecznym środkiem czyszczącym nie tylko naczynia. Do jednorazowego wyczyszczenia bębna naszej pralki z brudu i osadów będziemy potrzebowali tylko dwóch tabletek, których koszt nie jest wysoki i wyniesie cię około 1,58 zł. Wystarczy wrzucić je do pustego bębna i ustawić program z minimalną temperaturą 60 stopni. Wybierzmy długi nawet 2 lub 3-godzinny program, aby dokładnie pozbyć się zanieczyszczeń z pralki. Na koniec pozostaw otwarte drzwiczki i gotowe.

Nie tylko bęben powinien być czysty. Czyszczenie pralki octem pomoże zadbać o inne elementy

Nawet najlepszy trik czyszczący bęben pralki może nie być wystarczająco skuteczny gdy inne elementy urządzenia są brudne. Do zachowania odpowiedniej czystości zadbaj także o szufladkę z dozownikami proszku i płynu do płukania, filtry, gumowy kołnierz oraz uszczelki. Każdy z tych elementów doczyścisz z pomocą octu i odpowiednich narzędzi takich jak miękka szmatka lub szczoteczka do zębów.

Więcej o: