Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej na dłużej? Ten owoc pomoże ci ją doczyścić bez szorowania

Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej szybko i na dłużej? Osad, który pojawia się na kabinie, często wymaga szorowania. Znamy sposób, aby tego uniknąć. Proste i tanie triki szybko rozprawią się z kamieniem na szybie. Przyda się do tego również jeden owoc.

Kamień wodny, który osadza się na szybie w łazience, może mieć kilka przyczyn. Najpopularniejszą jest twarda woda, na którą niekiedy nie mamy wpływu. Warto zabezpieczyć szyby przed tym nieestetycznym osadem. Wystarczą te tanie produkty oraz odrobina soku z pewnego owocu. 

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Użyj soku z cytryny

Najważniejsze podczas czyszczenia kabiny prysznicowej jest to, aby nie tylko ją doczyścić, ale i zapobiec ponownemu zabrudzeniu na długo. W takiej sytuacji sprawdzi się sok z cytryny. Dokładnie wyciśnięty i rozpylony na szyby stworzy warstwę ochronną przed kolejnym osadzeniem się kropli. Wystarczy odczekać kilka minut i spłukać go ciepłą wodą, wcześniej rozprowadzając go równomiernie po całej powierzchni.

Sposób na osad z kamienia w kabinie prysznicowej. Użyj octu!

Ocet, chociaż nie pachnie za ładnie, jest absolutnie niezawodny przy zwalczaniu wszelakich zabrudzeń. Również i tym razem da sobie radę z nieestetycznym osadem. Wymieszaj go z wodą w proporcji 1:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl na ściankach prysznica i dokładnie przetrzyj okrężnymi ruchami. Pozostaw na kilkanaście minut, a następnie spłucz i przetrzyj suchą szmatką lub gąbką. 

Jak pozbyć się kamienia z drzwiczek prysznica? Użyj sody oczyszczonej

Ten produkt sprawdzi się w niemal każdej sytuacji, podczas domowych porządków. Tania i skuteczna soda oczyszczona usuwa wiele zabrudzeń, a kamień znika na długo. Wystarczą trzy łyżki sody oczyszczonej i jedna łyżka wody. Taka pasta z sody nałożona na ścianki kabiny stworzysz dodatkowo warstwę ochronną przed kolejnym nagromadzeniem się kamienia. Papkę z sody pozostaw na szybach na około dwie godziny. Po wszystkim spłucz ciepłą wodą i dokładnie przetrzyj. Możesz dodać soku z cytryny dla wzmocnienia efektów. Powyższe sposoby są naturalne i pomogą ci zaoszczędzić pieniądze.

Więcej o: