Większość kobiet nosi niewłaściwy rozmiar stanika. Brafiterki mówią o poważnych konsekwencjach

Najpopularniejszy rozmiar stanika to 75B. Tak podpowiadają nam biustonosze, które wiszą na wieszakach w sieciówkach. To najbardziej rozchwytywany rodzaj, który niestety, w wielu przypadkach nie jest właściwy. Brafiterki tłumaczą, jak powinno się mierzyć biust.

Z biegiem lat nasze piersi zmieniają się. Mogą stawać się mniej jędrne, większe lub mniejsze z powodu ciąży, lub zmiany masy ciała. To samo tyczy się obwodu stanika, który niezależnie od rozmiaru biustu także ulega zmianie. Niestety, wiele kobiet o tym zapomina i niezmiennie od lat próbuje "wcisnąć się" w te same staniki, które powodują, że piersi wyglądają coraz gorzej. Jeszcze większym problemem jest dobieranie stanika samodzielnie, bez pomocy ekspertki, czy eksperta. Brzmi jak fanaberia, ale taki zabieg ma bardzo duże znaczenie. W typowych sieciówkach niemal nikt nie udzieli nam poprawnej informacji, jak mierzyć obwód i miseczki.

Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Nosisz zły rozmiar stanika, jeśli poniższe problemy dotyczą właśnie ciebie

Do najbardziej oczywistych oznak, że biustonosz został dobrany niewłaściwie, zaliczamy przede wszystkim odstające miseczki. Jeśli biustu nie da się "zebrać" do środka, a piersi układają się na zewnątrz i nie są "dociśnięte", stanik najprawdopodobniej jest za duży, lub znoszony. Druga oznaka jest analogiczna. Jeśli piersi "wypływają" ze stanika, wychodzą poza miseczki, a w dodatku w okolicach pach odstaje skóra, stanik jest zdecydowanie za mały. 

Znaczący jest też obwód stanika. Jeśli zapięcie podnosi się do góry i nie układa się na prosto wokół ciała, najprawdopodobniej jest za duży, albo rozciągnięty od noszenia. Możesz spróbować też wyregulować ramiączka, ale to absolutna ostateczność. Brafiterki każą zwracać również uwagę na miseczki, które podnoszą się do góry. Jeśli zauważysz tzw. "underboob" to czas na zmianę stanika na mniejszy, lub większy.  Wybierając stanik bez usztywnień, koniecznie przyjrzyj się, czy miseczki się nie marszczą, a pierś jest wystarczająco ciasno umieszczona w przeznaczonym do tego fragmencie materiału. Ostatnia i najważniejsza oznaka, że rozmiar jest niewłaściwy to brak poczucia komfortu

Jak dobrać rozmiar biustonosza? Są dwa sposoby na to, aby poznać odpowiedź

Jeśli stanik pozostawia odciśnięte ślady na ciele, lub trzyma się na ostatniej haftce, nie mówiąc o powyższych oznakach złego rozmiaru - szybko go zmień! Po nowy udaj się najpierw do brafiterki, która odpowiednio wymierzy obwód i poda rozmiar. Kobiety (lub mężczyźni) pracujący w mniejszych sklepach bieliźnianych powinni posiadać odpowiednie miarki i udzielić ci szczegółowych informacji. Jeśli nadal decydujesz się na zakup stanika w sieciówce, możesz zastosować prosty wzór.

Od zmierzonego samodzielnie obwodu w biuście odejmij rozmiar pod biustem. Wynik odszukaj w poniższym zestawieniu i odczytaj swój rozmiar miseczki. Przykładowo: jeśli twój rozmiar pod biustem to 75, a obwód w biuście - 100, 100-75 = 25. Wynik 25 to miseczka F.

Rozmiar miseczki:

  • Od 7,5 do 9,9 = AA
  • Od 10 do 12,5 = A
  • Od 12,6 do 15 = B
  • Od 15,1 do 17,5 = C
  • Od 17,6 do 20 = D
  • Od 20,1 do 22,5 = E
  • Od 22,6 do 25 = F

Jeśli wybierasz zły rozmiar stanika, narażasz swoje piersi na otarcia, a nawet i odkształcenie. Piersi mogą stać się obolałe, a sutki "zgniecione". Nie mówiąc o tym, że biust może stracić swoją jędrność. 

Więcej o: